Екологія

Європа «зеленіє». Льодовики тануть. Акули і скати вимирають – короткий огляд

Країни Європейського союзу в 2020 році вперше отримали більше енергії від поновлюваних джерел, ніж від викопного палива. Швидкість танення льодовиків досягла рекордних показників. За 50 років чисельність акул і скатів зменшилася на 70%. Більшість людей на Землі стурбоване проблемами клімату

екологія

У 2020 році країни Європейського союзу виробили більше енергії від поновлюваних джерел, ніж від викопного палива. Вітроенергетика, сонячні ферми, гідроенергія і біомаса дозволили задовольнити 38% потреб жителів Європи в електроенергії. Викопне паливо відстало на 1% і склало 37%. А до 2030 року частка відновлюваних джерел в Європі повинна досягти 55%.

Середньорічна швидкість танення льоду на Землі зросла за останні три десятиліття на 65% – з 0,8 трлн тонн в рік в 1990-х до 1,3 трлн тонн до 2017 року. 58% втрат льоду довелося на північну півкулю, а інша частина (42%) – на південну.

Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи, за останні 50 років чисельність акул і скатів (крім акули-молота – їй пощастило) скоротилася з 1970 року на 70%. 24 види з 31 знаходяться під загрозою зникнення. Головна причина – рибальство, яке «вибиває» у великих хижаків кормову базу.

Дослідники Програми розвитку ООН (UNDP) та Оксфордський університет опитали 1,2 мільйона людей по всьому світу в рамках «Народного кліматичного голосування». 64% опитаних вважають зміну клімату надзвичайною ситуацією.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button