Фото

На глибині близько 7 000 метрів знайшли уламки. Це найглибша корабельна аварія (фото+відео)

Біля узбережжя Філіппін знайшли уламки есмінця “Семюел Б. Робертс”, затонулого під час Другої світової війни. Про відкриття у своєму Twitter повідомив засновник компанії і учасник експедиції Віктор Весково.

Дослідники з компанії Caladan Oceanic виявили на глибині 6 895 метрів біля узбережжя Філіппін останки есмінця «Семюел Б.Робертс». Це рекордна глибина, на якій до теперішнього часу знаходили уламки корабельних аварій. Попередній рекордсмен-авіаносець “Джонстон” спочиває на глибині близько 6,5 км. для порівняння уламки “Титаніка” лежать на глибині близько 4 км.

Дослідники повідомляють, що при зануренні корабель вдарився носом об дно, що викликало деформацію корпусу. Також на знімках видно, що корми корабля розійшлася приблизно на 5 м. Однак в іншому корпус зберіг свою цілісність.

Останки корабля. Відео: Віктор Весково, Caladan Oceanic

Американський корабель “Семюел б. Робертс” зазнав аварії під час бою біля центрального острова Самар 25 жовтня 1944 року. Есмінець брав участь у битві за звільнення Філіппін — тодішньої американської колонії — від японської окупації.

“Семюел Б. Робертс” взяв участь у великій морській битві. Кілька невеликих американських есмінців вступили в бій з імператорським флотом Японії, в тому числі з його величезним лінкором «Ямато», змусивши його відступити. Але витративши практично всі боєприпаси, есмінець був збитий і потоплений.

Фото: Віктор Весково, Caladan Oceanic

Фотографії, опубліковані Весково, показують ніс корабля і щоглу, занурені в блакитну воду. Дослідники також виявили передбачуване місце попадання снаряда лінкора, через який судно пішло на дно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button