Здоров'я

Полівітаміни та харчові добавки – марна трата грошей для більшості людей

Полівітаміни і харчові добавки, які приймає величезна кількість людей для поліпшення свого здоров’я, — це просто марна трата грошей. Принаймні, так говорить нове дослідження.

У новій статті, опублікованій в JAMA, американські вчені провели всебічну оцінку 84 досліджень і прийшли до висновку, що прийом полівітамінів, парних добавок або окремих добавок навряд чи допоможе запобігти серцево-судинні захворювання і рак у здорових, невагітних дорослих.

Проте, вчені акцентували увагу на останньому застереженні.

“Вагітні повинні пам’ятати, що ці рекомендації до них не відносяться”, – пишуть вони.

Щобільше, дослідники не рекомендують приймати бета-каротин, оскільки це може бути пов’язано з підвищеним ризиком раку легенів. Вони також вважають, що споживачі повинні відмовитися від добавок з вітаміном E, позаяк його користь в зниженні смертності, серцево-судинних захворювань або раку не доведена.

Полівітаміни та інші харчові добавки часто рекламуються, як універсальні засоби, що містять в собі все, що потрібно здоровому організму. Проте дослідники відзначають, що цільні фрукти та овочі здобудуть ті ж поживні речовини та багато іншого (вітаміни та клітковину). Дія цих поживних речовин з фруктів і овочів, ймовірно, неможливо відтворити в формі таблеток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button