Здоров'я

На Львівщині кожен четвертий укус кліща провокує хворобу Лайму

У Львівській області з початку 2021 року через укуси кліщів до медиків звернулося 40 осіб, із них у 11 була діагностована хвороба Лайма.

Про це написала у Фейсбуці головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.

“Підступність кліщів полягає в тому, що вони присмоктуються до тіла людини непомітно і безболісно, внаслідок чого кліщів виявляють на наступний день після присмоктування, але зазвичай-пізніше ”, – повідомила лікарка.

Санлікарка зауважила, що кліщі – істоти малоприємні, вони прокидаються і виходять на «полювання» з березня по листопад, а у раціоні їх харчування впродовж всього життя – виключно кров, у тому числі й людська.

Всього за 2020 рік на Львівщині зареєстровано 169 випадків (6,7 на 100 тисяч населення) хвороби Лайма (бореліозу) проти 241 (9,6 на 100 тисяч) у 2019 р.

Застерегти себе і близьких від нападу кліщів можна. Для цього дотримуйтесь таких правил:

  • Одягайте для відпочинку на природі світлий одяг, який закриває відкриті ділянки тіла і обов’язково оглядайте один одного по поверненню з метою виявлення кліщів.
  • На відкриті частини тіла нанесіть репелент (продаються у торгових мережах), що відлякує кліщів.
  • Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів, ходіть посередині стежин.-
  • Якщо присмоктування кліща все ж відбулось – не лякайтесь. Вашу безпеку гарантує грамотне видалення кліща. Краще зробити це у кабінеті медичного закладу.

Про укус проінформуйте сімейного лікаря. Виконайте всі його рекомендації.

Довідка

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) –  це інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button