Здоров'я

Кисневі коктейлі – користь або обман

Захоплення кисневими коктейлями – користь здоров’ю чи данина моді? Дійсно кисневі коктейлі так корисні, як про це говорять? У цій статті ми вирішили розвінчати головний міф про кисневі коктейлі.

«Цілюща» пінка

Кисневі коктейлі в наше життя прийшли відносно недавно. Спочатку це була своєрідна фішка фітнес-барів, а тепер ці напої стали продавати повсюдно. Якщо ви ніколи не пили кисневий коктейль, то напевно бачили міні-бари в торгових центрах і магазинах, які пропонують збагатитися киснем. Чого вже там говорити, навіть лікарі деяким своїм пацієнтам прописують ці «чудо-коктейлі». Передбачається, що такі напої допоможуть людині позбутися від кисневої недостатності, зміцнять імунітет, виведуть глисти, а також усунуть хронічну втому. Чи так це насправді? Давайте розбиратися.

Кисень засвоюється в легенях, а не в шлунку!

Давайте на хвилинку повернемося до курсу шкільної біології. Всі ми знаємо про те, що людина дихає легенями. Кінцевою частиною дихального апарату легень є альвеоли. Це найдрібніші розгалужені структури, що мають багатокутну форму, наскрізь пронизані капілярами. Кисень, що міститься в повітрі, потрапляє у кров саме через альвеоли легень. Саме тут відбувається акт дихання, здійснюється газообмін (засвоєння кисню і вихід вуглекислого газу).

Підкреслимо той факт, що ніякими іншими органами людина не дихає. Це можуть зробити тільки легені, а не шкіра (як запевняють деякі виробники косметичних засобів) і вже тим більше не шлунок.

При попаданні кисневої пінки в шлунок не відбувається нічого екстраординарного. Ви просто з’їли піну, а газ, що міститься в ній або вийде через стравохід (у вигляді відрижки) або пройде далі до кишечнику, де засвоюватися не буде. Більш того, при попаданні в агресивне середовище шлунка, а потім при просуванні по травному тракту кисень напевно вступити в реакцію з безліччю речовин, і навряд чи в чистому вигляді досягне тонкого кишечника.

Тому, якщо ви дійсно відчуваєте кисневе голодування (а багато людей, які живуть у містах, цим страждають), то краще всього – прогулятися на свіжому повітрі. Так ви точно збагатите свій організм киснем і зарядитесь енергією.

Вам буде цікаво: Антиоксиданти: факти і міфи

Вільний кисень – чи потрібен він організмові

Навіть якщо ми уявимо, що кисень з коктейлю буде всмоктуватися в кишечнику в кров, то давайте задамося питанням: а чи потрібен нам такий кисень?

Вчені поки що не дають однозначної відповіді на це питання. Поки розшифрований лише механізм окисного стресу за участю вільних радикалів. З цих міркувань стає зрозумілим, що організму корисними будуть антиоксиданти – речовини, що запобігають окислювальним процесам в організмі. Але комічність ситуації в тому, що виробники активно продають людям як кисень, так і антиоксиданти, переконуючи споживача, що це дуже корисно для здоров’я. Але поки немає ніяких наукових обґрунтувань, що свідчать на користь цих продуктів.

 

Безумовно, існує ймовірність, що кисневий коктейль дійсно покращує обмінні процеси в організмі. Однак, швидше за все, це пов’язано не стільки з киснем, скільки з основою, з якої виходить піна. Як правило, для цього використовують фруктові соки, трав’яні чаї або відвари. Можливо, у вигляді піни корисні речовини цих напоїв засвоюються краще.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button