Людина

Народження дитини скорочує життя жінок на два роки

Вагітність і народження малюка скорочує тривалість життя жінки на два роки, оскільки все це природним чином прискорює процеси старіння в організмі, заявляють вчені.

Не можна сказати, що результати здаються такими вже чудовими. Багато матерів та батьків зізнаються, що хоча діти — це, звичайно, щастя, стреси, пов’язані з вихованням дитини, як мінімум збільшують загальну стомлюваність і впливають на психічне здоров’я. А тепер вчені підтверджують це припущення.

Дослідники з Північно-Західного університету (Northwestern University) в Еванстон (США) з’ясували, що життя жінки скорочується приблизно на два роки кожен раз, коли вона родить. Це, пояснюють автори, говорить про те, що чим більше у жінки дітей-тим менше виявиться її тривалість життя в цілому.

У дослідженні, повідомляє Daily Mail, взяли участь понад 3200 філіппінських жінок у віці від 20 до 22 років, повноцінне тестування яких і дозволило з’ясувати, що процес народження чинить руйнівну дію на організм на клітинному рівні. Так, у жінок з кількома дітьми клітинний вік при тестуванні опинився на 0,5-2 роки більше, ніж у жінок, які не народжували. У свою чергу, у жінок з однією дитиною клітини завжди були більш молодими, ніж у жінок з кількома дітьми.

Важливо відзначити, що в цьому дослідженні вчені дивилися на два важливих маркери клітинного старіння — довжину тіломер і епігенетичний вік. І обидва ці показника, пишуть дослідники, «незалежно передбачили ранню смертність».

«Обидва маркера були «старше» у жінок з великою кількістю вагітностей репродуктивної історії. Навіть з урахуванням інших факторів, що впливають на клітинне старіння, кількість вагітностей раніше виходило на перше місце», — пише провідний автор дослідження Кален Райан (Calen Ryan) в журналі Scientific Reports.

За словами команди, клітинні зміни під час вагітності можуть бути пов’язані з адаптивними змінами в імунній системі матері. Зараз вчені зайняті аналізом більш масштабного дослідження на тему, розпочатого ще в 2005 році, яке зможе підтвердити або, навпаки, спростувати ці результати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button