Земля

Зводячи дамби, бобри допомагають очищати річки

Необхідно переглянути погляд на роль бобрів в дикій природі, які допомагають очищувати забруднені річки і зупиняти втрату цінних ґрунтів.

Дослідники поселили групу бобрів в обгородженому секретному місці в Західному Девоні у 2011 році. Ті побудували 13 гребель, таким чином уповільнивши потік води, і створивши серію глибоких ставків протягом невеликого струмка. Потім учені виміряли кількість мулу, фосфору та азоту у воді, що потрапляє на ділянку, а потім порівняли ці дані з водою, яка витікає з дільниці після того, як вона пройшла через боброві ставки і греблі.

Результати показали, що греблі перехопили понад 100 тонн мулистих опадів, 70 відсотків яких були ґрунтом, змитого з розташованих вище за течією полів, що використовуються як пасовища.

[box type=”info” ]Цей осад містив високі концентрації азоту і фосфору, що використовуються в якості добрив, які створюють проблеми як для дикої природи в річках і струмках, так і проблеми з очисткою води, яка використовується для водопостачання населення, оскільки остання повинна відповідати стандартам якості питної води. [/box]

Професор Річард Мангал з Університету Ексетера заявив: «Високі темпи втрати ґрунту із земель сільськогосподарського призначення викликають серйозну стурбованість, оскільки вони перевищують швидкість її утворення. Але ми дуже раді виявити, що боброві греблі можуть пом’якшити ці втрати, а також нейтралізувати забруднюючі речовини, які призводять до деградації наших водних ресурсів».

Як раніше вважалося, у Великобританії бобри вимерли ще в 16-му столітті через інтенсивне полювання на них заради шкури, м’яса і пахучих залоз. Але 10 років тому одна колонія бобрів була виявлена на річці Тей в Шотландії, а в 2009 році — ще одна група в Кнапдейл-Форест, Аргайл, що призвело до реінтродукції шотландської популяції.

У 2010 році дика сім’я була виявлена в річці Відтер, в Девоні, і в даний час вона контролюється Фондом дикої природи Девону. З тих пір чисельність бобрів зросла до шести сімейних груп.

Директор Фонду по збереженню і розвитку дикої природи Девону Пітер Берджесс, який стежить за бобрами річки Відтер, сказав:

«Наше партнерство з Університетом Ексетера, що працюють як на наших обгороджених ділянках, так і з неконтрольованими поселеннями бобрів, показує, яку важливу роль можуть грати бобри не лише для дикої природи, але і для майбутнього всієї нашої землі і водних ресурсів».

Проведене дослідження дає додаткові аргументи на користь реінтродукції бобров в природу Великобританії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button