Всесвіт

У NASA планують отримувати воду з місячних каменів

У NASA розповіли, що в майбутньому воду можна буде отримувати завдяки місячним камінням. Дослідники впевнені, це збільшує шанси на створення спеціальної колонії на Місяці, повідомляється у виданні Planets.

Наукові співробітники американського космічного агентства змоделювали процес впливу сонячного вітру на супутник і з’ясували, що атакуючий поверхню об’єкт на швидкості 450 км/с потік заряджених частинок здатний збагатити її потрібними для створення води елементами.

На думку Вільяма М. Фарелла, одного з авторів дослідження, кожен місячний камінь може стати водою після того, як буде опромінений сонячним вітром. Протягом останніх років космічним апаратам вдалося знайти докази присутності води або її компонентів на супутнику Землі.

Як відбуваються утворення атомів і сполук на Місяці, залишається невідомим. Ймовірно, з-за падінь метеоритів відбуваються деякі хімічні реакції, але право на існування більше має гіпотеза про те, що головною причиною утворення водню з гідроксилом є сонячний вітер. Ця версія підтверджується і моделюванням, яке показує процеси, що виникають під час зіткнення сонячного вітру з поверхнею космічного об’єкта.

Протони сонячного вітру взаємодіють з електронами і це призводить до утворення атомів водню, які стикаються з елементами кисню. Сонячний вітер має здатність руйнувати хімічні зв’язки в молекулах, що веде до перетворення кисню в водень зі створенням гідроксилу (ОН).

Результати дослідження показали: кожне космічне тіло, що містить кремнезем, включаючи Місяць і дрібні камені може перетворитися в «хімічний завод», призначений для виробництва води.

Кнопка «Наверх»
Закрыть