Главная / Земля / Американські вчені склали карти впливу геомагнітних бурь на США

Американські вчені склали карти впливу геомагнітних бурь на США

Дослідники брали до уваги не тільки зовнішні фактори (сонячні бурі), але і внутрішні — електропровідність земної кори, що залежить від геології та тектоніки в кожному конкретному регіоні.

2d4ffcb8ac71d0f667f9f12518dd69f4
Люті геомагнітні бурі можуть вивести енергосистеми з ладу на цілі місяці. Збиток від таких подій може перевищувати 1 трлн доларів, а на відновлення буде потрібно від кількох місяців до кількох років.

Важливо, щоб оператори енергії розробляли електромережі і управляли ними так, щоб ризик збоїв через геомагнітниі бурі знижувався. Завдяки картам, які вже склали і планують скласти вчені, небезпека штормів для електромереж можна буде оцінити кількісно.

Що таке магнітні бурі?

Магнітні бурі — тимчасові перешкоди в магнітному полі Землі. Причина магнітних бур — вітер з електрично заряджених частинок, які викидає Сонце. Карти показують амплітуду геоелектричних полів, що утворюються на поверхні Землі під час сильного шторму. Геоелектричні поля втручаються в роботу електромереж, іноді пошкоджуючи трансформатори високої напруги і викликаючи перебої з електроенергією.

Що може статися під час шторму?

Масштаб небезпечних геоелектричних полів залежить від сили магнітних бур і електропровідності регіоні. У березні 1989 року сильний магнітний шторм перервав роботу канадської електростанції «Гідро-Квебек», залишивши 6 млн людей без електрики на 9 годин. Хелловінський магнітний шторм у жовтні 2003 року знеструмив Шотландію і Швецію. Магнітний супершторм, рівний по силі Керінгтонській події 1859 року, може надовго занурити в пітьму міста і навіть країни.

 

 
comments powered by HyperComments