Всесвіт

На Венері знайшли сліди діючих вулканів

На архівних знімках Венери виявили зростаючий кратер вулкана.

Дослідники з Університету Аляски знайшли зростаюче вулканічний отвір на архівних знімках поверхні Венери, зроблених в 1991 році. Форма утворення змінилася і збільшилася протягом восьми місяців спостережень. Відкриття показує, що незважаючи на відсутність тектоніки плит на планеті є діючі вулкани.

Дослідники повторно вивчили дані, зібрані космічним зондом НАСА «Магеллан». Вчені порівняли зображення, зроблене в середині лютого 1991 року, зі знімком, отриманим в середині жовтня того ж року. Аналіз показав зміну жерла на північній стороні куполоподібного щитового вулкана, який є частиною гори Маат — найвищого вулкана на Венері.

На Венере нашли следы действующих вулканов

Дані двох спостережень зонда «Магеллан»: в лютому (зверху) і жовтні (знизу) 1991 року. Зображення: Robert R. Herrick, Scott Hensley, Science

Жерло вулкана на знімках зросла в півтора раза з кола площею близько 2,5 км2 до утворення неправильної форми розміром майже 4 км2. Такі масштабні зміни на Землі пов’язані з вулканічною активністю. Це може бути виверження в жерлі або рух магми під ним, яке викликає обвалення стін і розширення кратера.

На більш пізньому зображенні видно, що стіни жерла стали коротше, можливо, всього на кілька сотень футів у висоту, і що жерло було заповнено майже до країв. Дослідники припускають, що за вісім місяців між знімками в вентиляційному отворі утворилося лавове озеро, хоча невідомо, чи був його вміст рідким або охолодженим і затверділим.

Венера, схожа на Землю за розміром і масою, але помітно відрізняється тим, що на ній немає руху літосферних плит, пояснюють вчені. На нашій планеті саме області зіткнення і кордони таких структур є основними місцями вулканічної активності. Результати нового дослідження показують, що незважаючи на всі відмінності на Венері збереглася вулканічна активність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button