Всесвіт

У 2018 році NASA запустить зонд для дослідження Сонця

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) влітку майбутнього року має намір запустити спеціальний зонд для дослідження Сонця. Автоматична станція Parker Solar Probe за розрахунками повинна пройти приблизно 6,4 млн км від поверхні зірки, тобто приблизно в сім разів ближче, ніж апарат Helios 2, який наближався до Сонця в 1972 році на відстань 43,2 млн км. Станція виявиться ближче до Сонця, ніж Меркурій – найближча планета Сонячної системи.

“Дані, зібрані в ході цього польоту, забезпечать воістину революційні зміни в наших уявленнях про Сонце, – повідомило в прес-релізі NASA. – Автоматична станція пройде через атмосферу Сонця і наблизиться до його поверхні ближче, ніж будь-який інший апарат, забезпечивши людству можливість спостереження за Сонцем з найближчої дистанції”.

Як повідомила у вівторок газета The New York Times, від спопеляючи спеки сонячної корони – близько 1300 градусів Цельсія – станція буде захищена спеціальним композитним покриттям товщиною 11,43 см. Такий захист забезпечить нормальне функціонування апаратури, призначеної для вивчення сонячної корони і сонячного вітру – постійного потоку заряджених частинок, що випускається Сонцем, а також для вивчення магнітних полів, плазми і заряджених частинок. Спостереження автоматичної станції дозволять більш точно прогнозувати “космічну погоду” в околицях Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments