Всесвіт

Вчені запропонували по-новому шукати позаземні цивілізації

Інженер Девід Мессершмітт з Каліфорнійського університету в Берклі запропонував змінити стратегію пошуку можливих сигналів від позаземних цивілізацій.

1-26-01-2015-600-375

В рамках проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) пошуки сигналів від позаземних розумних істот ведуться у вузькому діапазоні частот. Вчені вважають, що технологічно розвинена цивілізація в процесі своєї діяльності здатна створювати випромінювання з довжиною хвилі 21 сантиметр (і відповідної частотою близько 1420 мегагерц).

[ads2] Такій частоті відповідає надтонкий метастабільний перехід між двома станами атома водню, які відрізняються взаємною орієнтацією магнітних моментів електрона і ядра (що складається з одного протона). Об’єкти SETI (радіотелескопи по всій Землі) перенаправлялись і на інші частоти, але завжди були орієнтовані на пошук сигналу у вузькому діапазоні.

Мессершмітт вважає, що енергетичні витрати позаземних цивілізацій на передачу безперервного сигналу у вузькому діапазоні можуть бути занадто великі і тому невигідні. Розумніше шукати одиничні і короткі сигнали в більш широкому діапазоні частот, зазначає дослідник.

Читйте також: Чому ми досі не виявили інопланетян?

З цією метою інженер пропонує переналаштувати приймаючу апаратуру обсерваторій, а також модифікувати програмне забезпечення, відповідальне за обробку отриманих даних. При цьому Мессершмітт вважає, що не варто повністю відмовлятися від пошуків слідів позаземних цивілізацій у вузькому діапазоні.

Проект SETI курується Каліфорнійським університетом у Берклі і реалізується за підтримки НАСА. У ньому беруть участь багато наукові організації з усього світу. Ідея пошуку сигналів від можливих розумних мешканців інших планет виникла наприкінці 1950-х років, а перші регулярні дослідження почалися в 1970-х. До теперішнього часу SETI не вдалося виявити слідів позаземних цивілізацій.

Натхення: lenta.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button