Головна / Здоров'я / Вчені створили таблетки проти карієсу

Вчені створили таблетки проти карієсу

Ви коли-небудь думали, що можливо боротися з карієсом, просто приймаючи таблетки? Група дослідників з Університету Флориди (University of Florida) розробила спеціальні пробіотичні таблетки, які допоможуть запобігти розвитку карієсу в ротовій порожнині.

cf2fbd8546274b9967b0f2f08e9d628f

Відомо, що у здорових людей середовище ротової порожнини нейтральне. Якщо середовище змінюється в кислу сторону, то це сприяє розвитку карієсу, складного, повільно протікаючого патологічного процесу в твердих тканинах зуба, що приводить до деструкції твердих тканин зуба з утворенням порожнини в дентині. В даний час карієс є найпоширенішим захворюванням людини (понад 93% людей).

Вивчаючи у людей бляшки зубного каменю, вчені відкрили новий штам стрептокока, для яких характерне анаеробне бродіння. Вони, виробляючи молочну кислоту і змінюючи pH, провокують розвиток карієсу та інших захворювань ротової порожнини.

Дослідники виявили, що А12 не тільки допомагає нейтралізувати кислотність, метаболізуючись аргінін, а й знищує Streptococcus mutans (Кислотоутворюючий стрептокок), який грає важливу роль у виникненні карієсу.

За твердженням фахівців, їх відкриття привело до створення пробіотичної добавки, яка, підтримуючи pH в нормі, запобігає виникненню каріозних порожнин. Однак перед впровадженням пробіотичного засобу в медичну практику ще необхідно провести клінічні випробування.

За словами керівника дослідження Марселя Насіменту (Marcelle Nascimento), якщо з подальшими експериментами на людях вдасться підтвердити, що збільшення кількості корисних бактерій А12 призводить до зменшення виникнення ризику захворювань ротової порожнини, то це може істотно спростити діагностику, лікування і методи профілактики.