Людина

Вчені розповіли, чому невипрані шкарпетки і одяг мають поганий запах

Науковці з Англії змогли визначити «секрет аромату» брудних шкарпеток і одягу. Як виявилося, основним компонентом є шість досить простих органічних молекул бактеріального походження, яким під силу знищуватися лише при пранні гарячою водою. З докладними відомостями можна ознайомитися в інформаційному агентстві Journal of Chromatography A.

Як би не було, людський піт прийнято вважати субстанцією, яка не володіє власним запахом. Неповторний «аромат» поношених шкарпеток і одягу є місцем, де подобається перебувати мікробам, що живуть на нашій шкірі.

Професор Джон Діну (John Dean) з британського університету Нортумбрії в Ньюкаслі і його колегам стало цікаво, які конкретно речовини, що виділяються бактеріями і нашим тілом, слід звинувачувати в тому, що одяг доводиться постійно прати, а тіло обробляти спеціальними засобами у вигляді дезодорантів. Щоб розгадати цю загадку, англійські фахівці запропонували взяти участь у науковому експерименті восьми добровольцям, яким довелося носити шкарпетки або якийсь інший предмет гардеробу протягом десяти годин, при цьому активно проводячи час.

Оцінивши тонкість аромату кожної шкарпетки і футболки на нюх, користуючись 10 бальною шкалою, вчені відрізали з кожної речі по клаптику тканини, обробили розчинником і вивчили склад «поту».

В результаті, експерти отримали сукупність різних хімічних сполук, проаналізувавши структуру і запах одягу.

Внаслідок аналізу, вдалося визначити шість речовин, а саме масляна кислота, дисульфід диметана, трисульфид диметана, 2-гептанон, 2-нонанон і 2-октанон. Як підкреслили фахівці, масляна кислота має специфічний гірко-жирний запах, молекули сірки і метану нагадують цибулю, а три кетони схожі з травою. Що незвично, всі ці концентрати виявилися досить стійкими.

Професора висловили надію, що в найближчих наукових роботах цих речовин вдасться визначити, яким чином можна побороти їх при низькій температурі води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button