Людина

Вчені побачили в веганстве матері небезпеку для інтелекту майбутніх дітей

Британські дієтологи заявили про загрозу зростальної популярності вегетаріанства і веганства для інтелектуальних здібностей майбутнього покоління. Дослідження опублікували в науковому журналі BMJ Nutrition, Prevention & Health.

Автори дослідження заявили, що відмова від тваринної їжі викликає дефіцит холіну – сполуки, що грає вирішальне значення для розвитку мозку. У великих кількостях цей елемент міститься в м’ясі, яйцях, молоці та інших продуктах тваринного походження. Набагато нижчий його вміст в рослинній їжі, такої як боби і горіхи.

За словами вчених, холін особливо важливий для вагітних, оскільки його нестача підвищує ризик розвитку дефектів нервової трубки у майбутньої дитини. Крім того, він надходить в організм при годуванні, оскільки забезпечує правильний розвиток мозку. Також стверджується, що для більшого ефекту необхідно регулярне споживання холіну.

«Рослинні дієти чудові, вони приносять користь довкіллю. Але мало хто замислюється про небезпеку зниження споживання холіну для майбутніх дітей», — заявила автор дослідження Емма Дербішир в інтерв’ю Daily Mail.

Холін виробляється в печінці, але його недостатньо для людського організму, тому його необхідно отримувати з їжі, стверджує дієтолог.

Кнопка «Наверх»
Закрыть