Головна / Здоров'я / Для захисту від бактерій потрібно закривати кришку унітазу при спуску

Для захисту від бактерій потрібно закривати кришку унітазу при спуску

Вчені розповіли, чому нам обов’язково потрібно опускати кришку унітазу, коли ми спускаємо воду. Виявляється, небезпечні для здоров’я частинки піднімаються в повітря й осідають на різних поверхнях у ванній кімнаті.


Статистика показує, що суперечки про те, чи слід опускати стульчак унітазу, є чи не найбільш популярним приводом для розбіжностей у сімейних відносинах. Однак тепер вчені з’ясували, що чоловік і дружина сперечаються абсолютно марно. Після користування туалетом при спуску води потрібно не просто опускати стульчак, а закривати кришку унітазу повністю, щоб в повітря не піднімалися краплі з найдрібнішими частинками фекалій. Дослідники з Університету Арізони підкреслюють, що в іншому випадку ці краплі будуть швидко поширюватися по всій ванній кімнаті, заражаючи бактеріями поверхні, включаючи стіни, рушники, зубні щітки, і багато інших предметів.

Вже з цих предметів небезпечні бактерії можуть переходити на шкіру і слизові оболонки людини, проникаючи глибше в організм і викликаючи різні бактеріальні та вірусні інфекції, включаючи важкі отруєння. Статистика показує, що протягом дня середньостатистична людина спускає воду в туалеті 6 разів. І це становить еквівалент 2 190 спусків протягом року. За один спуск ми використовуємо, знову-таки, в середньому, 6 літрів води. Природно, що при таких обсягах аерозольний ефект, що загрожує нам зараженням різними бактеріями, набагато зростає.

Втім, нове покоління унітазів має більш низьку посадку і низько розташований стік, що дозволяє зменшити небезпеку поширення бактерій. Але туалети старих поколінь, які все ще широко використовуються, в цьому плані вселяють побоювання. Ось чому потрібно обов’язково закривати кришку унітазу перед спуском води.