Технології

Новий оптичний кабель передає 400 ГБ даних в секунду

Дослідники з Індії представили оптичні канали передачі даних. Вони працюють дуже ефективно і можуть передавати в 50 разів більше даних, ніж аналоги.

Дослідники показали оптичний канал зв’язку на основі кремнію, який об’єднує дві технології мультиплексування для створення 40 оптичних каналів передачі даних, які можуть одночасно переміщати дані. Новий оптичний канал зв’язку на основі чіпа може передавати близько 400 ГБ даних в секунду — це приблизно 100 тис.фільмів. Він покращить роботу додатків, що вимагають великих обсягів даних, від потокового відео до високопродуктивних транзакцій на фондовому ринку.

“Оскільки потреби в передачі більшої кількості інформації через Інтернет продовжують зростати, нам потрібні нові технології, що дозволяють збільшити швидкість передачі даних, — зазначив Пітер Делфайетт, який очолює дослідницьку групу коледжу оптики і фотоніки Університету Центральної Флориди (CREOL). – Оскільки оптичні з’єднання можуть переміщати більше даних, ніж їх електронні аналоги, наша робота може забезпечити більш якісну і швидку обробку даних в центрах обробки даних, які складають основу Інтернету».

Крім поліпшення передачі даних в Інтернеті, нову технологію можна використовувати для створення більш швидких оптичних комп’ютерів, які зможуть забезпечити високий рівень обчислювальної потужності, необхідний для штучного інтелекту, машинного навчання, великомасштабної емуляції та інших додатків.

Дослідники створили оптичний зв’язок, використовуючи хвилеводи з пентоксиду танталу (Ta2O5) на кремнієвій підкладці, виготовлені у вигляді кільця з нановізерунком на внутрішній стінці. Отриманий мікрокільцевий резонатор з фотонного кристала перетворює лазерний вхід в десять різних довжин хвиль. Вони також розробили та оптимізували мультиплексор з розділенням режимів, який перетворює кожну довжину хвилі на чотири нові промені. Додавання цього просторового вимірювання дозволяє в чотири рази збільшити пропускну здатність, створюючи 40 каналів.

Зараз дослідники працюють над подальшим удосконаленням пристрою шляхом включення мікрокільцевих резонаторів з фотонного кристала, що створюють більшу кількість довжин хвиль, або шляхом використання більш складних форм променя. Комерціалізація цих пристроїв вимагатиме повної інтеграції чіпа передавача і приймача з високою пропускною здатністю, низьким енергоспоживанням і малою площею. Це може дозволити створити наступне покоління оптичних з’єднань для використання в мережах центрів обробки даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button