Екологія

Надзвичайну ситуацію в океані оголосила ООН

До 2050 року вага сміття перевищить загальну вагу риби, що мешкає в океані, і унеможливить існування живих організмів в акваторіях.

Волонтер з організації Canarias Libre de Plasticos збирає мікропластик та інше сміття на пляжі Альмасіга на північному узбережжі Тенеріфе (Канарські острови), 14 липня 2018 року / © Дезіре Мартін, AFP, Getty Images

На конференції з клімату в Лісабоні (Португалія) генсек ООН Антоніу Гутерріш назвав ситуацію в океанах надзвичайною і закликав людство збільшити витрати на порятунок Світового океану від зміни клімату і сміття.

Щорічно в океан потрапляє близько 8 мільйонів тонн пластику. Цієї кількості достатньо для того, щоб вбивати більше мільйона морських птахів і не менше 100 тисяч морських ссавців. Якщо не вжити рішучих заходів, вже через 30 років обсяг мікропластика в океані досягне мільярда тонн. 

Зміна клімату теж згубно впливає на океан. Високі температури змінюють хімічний склад океану, роблячи його більш кислотним, а також провокують руйнування льодовиків, які містять в собі величезний запас талої води. Підвищення рівня моря “з’їдає” берегову лінію міст і загрожує затопленням острівним державам.

Додаткові проблеми – надмірний вилов риби, неконтрольоване скидання стічних вод у водойми і цвітіння шкідливих водоростей як наслідок кліматичних змін — тільки погіршують ситуацію у Світовому океані.

Гутерріш звернувся до світових урядів збільшити інвестиції в стійку економіку, пов’язану з океанами. Генсек ООН пропонує нарощувати виробництво продовольства, скорочувати масштаби забруднення морського середовища, розвивати ВДЕ і захистити людей, чиє життя залежить від океанів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button