Екологія

Питна вода в США забруднена «вічними хімікатами»

Дослідники з Групи екологічного моніторингу країни (EWG) заявили, що питна вода в США забруднена «вічними хімікатами». Це може торкнутися понад 110 млн американців.

Забруднення питної води «вічними хімікатами» виявилося набагато гірше, ніж передбачалося раніше. Найбільш високі рівні забруднення виявили в Маямі, Філадельфії та Новому Орлеані — про це йдеться в доповіді Групи екологічного моніторингу країни.

Хімікати, стійкі до руйнування навколишнього середовища, відомі як перфторалкіл (Pfas). Часте вживання брудної води може збільшити шанс раку, ураження печінки, низької ваги при народженні у дітей та інших проблем зі здоров’ям. Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA), вивчивши нове дослідження, заявило, що забруднення води може торкнутися понад 110 млн американців.

«Якщо ви проживаєте в регіоні, де зафіксовано забруднення питної води, то уникнути контакту з хімікатами просто неможливо», — заявив співавтор дослідження Девід Ендрюс.
Ці хімікати зазвичай використовуються в таких продуктах, як тефлон, скотчгард або піна для пожежогасіння. Також вони часто використовуються в багатьох промислових процесах.

 

З проб водопровідної води, відібраних на 44 об’єктах в 31 штаті, тільки в одному місці — штаті Міссісіпі, яка видобуває воду за допомогою свердловин, глибиною 215 м, не знайшли хімікатів. У Сіетлі і Тускалусі рівні забруднення були гранично допустимими.

Крім того, вчені виявили, що в пробах від шести до семи сполук Pfas; вплив цих сумішей на здоров’я мало вивчено.

«Багато хто вже зазнав впливу токсичних елементів з хімікатів, але якими наслідками це обернеться — нам тільки належить дізнатися», — зазначив Ендрюс.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button