Головна / Здоров'я / Найбільш небезпечні напої для вживання натщесерце

Найбільш небезпечні напої для вживання натщесерце

Рекомендації про те, які напої не придатні для вживання натщесерце, оприлюднила національна Асоціація дієтологів.


Першою в списку абсолютно невідповідних натщесерце напоїв зайняла холодна вода. За словами фахівців, її питво відразу після пробудження провокує спазми шлунка, що загрожує болем і порушенням травлення.

Також для вживання на порожній шлунок може бути небезпечна мінералка. Насичена газами, вона дратує ніжні слизові тканини травних органів, що може стати причиною запалення.

Наступний напій — кава. Її головний компонент, кофеїн, активізує роботу видільної системи організму, який починає посилено виробляти травні соки і жовч. Якщо в шлунку при цьому немає їжі, подібні виділення, повні кислот, можуть сильно пошкодити тканинам, запустивши механізми розвитку гастриту і виразки.

До речі, подібним ефектом володіють соки, — тому їх теж не потрібно пити натщесерце, інакше в шлунку почнеться «самоїдство».

Небажані для порожнього шлунка та кисломолочні напої – їх краще вживати після основного блюда. Якщо пити кисле молоко або кефір натщесерце, бактерії, що містяться у такому питві, просто гинуть в агресивному середовищі порожнього шлунка і не приносять організму ніякої користі.

Найкориснішим напоєм натщесерце медики вважають чисту воду кімнатної температури.

 
comments powered by HyperComments