Здоров'я

Експерти пропонують наносити зображення та попередження на солодкі напої

Вчені з’ясували, що розміщення попереджень про шкоду для здоров’я на солодких напоях знизить ймовірність того, що батьки будуть купувати їх своїм дітям.

Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі PLOS Medicine, вчені з Гарварду та Університету Північної Кароліни перевірили вплив попереджень та графічних зображень (як на сигаретних пачках) на 326 батьків, яких попросили купити газовані напої та фруктові соки в «макеті» супермаркету. Тест попереджень свідчив, що “надмірне споживання напоїв з додаванням цукру сприяє розвитку діабету 2 типу і ураження серця”.

Половина батьків бачили попереджувальні написи на солодких напоях, а інша – ні. Кожному з батьків пропонували вибрати один напій і одну закуску для своєї дитини, а також один предмет домашнього вжитку, щоб приховати мету дослідження.

З батьків у контрольній групі 45 відсотків купили солодкі напої своїм дітям. У групі, які бачили попередження на упаковках, це зробили лише 28 відсотків батьків.

На графічних зображення, що супроводжують підписи, були фотографії гниючих ніг і пошкодженого серця. Такий підхід здається занадто нав’язливим і грубим, але, як відзначають дослідники, він піде на користь. Діти в США споживають більше рекомендованої кількості солодких напоїв, що підвищує ризик розвитку різних хронічних захворювань, таких як діабет 2 типу і хвороби серця.

“Попередження в картинках зменшили кількість покупок батьками солодких напоїв для своїх дітей. Попередження на солодких напоях – багатообіцяючий політичний підхід до скорочення покупок солодких напоїв в США ” – підсумовують дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button