Здоров'я

Найбільше дослідження антитіл до COVID-19 з’ясувало, що колективного імунітету немає

Завершено найбільше дослідження на антитіла до коронавірусу, в результаті якого з’ясувалося, що імунітет до COVID-19 швидко пропадає після одужання.

Image by _freakwave_ from Pixabay

У дослідженні REACT (Real Time Assessment of Community Transmission) взяли участь 365 тисяч випадково обраних дорослих різного віку. Вони тричі проводили вдома експрес-тестування на антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2 по пробі крові з пальця.

В результаті вчені виявили, що кількість людей з антитілами знизилося на 26% після ослаблення заходів ізоляції.

Відзначається, що особливо швидко зникають антитіла у тих, хто перехворів COVID-19 безсимптомно і у людей похилого віку. У осіб з вікової групи 18-24 років антитіла зберігалися значно довше, ніж в групі 75 років і старше.

Концепція колективного імунітету була запропонована деякими вченими як кращої альтернативи суворим обмеженням. Відповідно до цього підходу, потрібно, щоб близько 50-60% населення мали захист від вірусу, щоб він більше не міг ефективно передаватися.

“Це велике дослідження показало, що частка людей з виявленими антитілами з часом знижується”, – твердить Хелен Уорд, перший автор статті і професор

Тому позитивний результат на антитіла зараз не означає, що імунітет до COVID-19 збережеться при наступному контакті з вірусом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button