Здоров'я

Які фактори підвищують ризик захворіти на рак

На жаль, поки немає точної і перевіреної стратегії, яка дозволить на 100% нейтралізувати ризик розвитку злоякісної пухлини. Але численні дослідження допомогли вченим визначити звички людей, які можуть призвести до сумних наслідків. Про куріння, мабуть, знають всі, а що на рахунок менш очевидних факторів?

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Любов до солодкого

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Суперечки про те, наскільки шкідливий цукор і чи треба від нього відмовитися повністю, ведуться не перше десятиліття — і, судячи з усього, не вщухнуть ще довго. Але ось що вже можна стверджувати з високим ступенем визначеності: надмірне вживання цукру може збільшити ризик розвитку пухлин молочної залози. Миші, які отримували дози цукру, аналогічні тим, які щодня їдять жителі Західної півкулі, незабаром показали підвищення схильності до розвитку раку молочної залози. Вчені радять по можливості відмовитися від доданого цукру і споживати «натуральний», наприклад, той, який міститься в фруктах.

Вибір гарячих напоїв

Photo by Julian Hochgesang on Unsplash

Любите запашну каву або дуже гарячий чай? Наступного разу подумайте двічі: недавнє мета-дослідження, опубліковане в «Міжнародному журналі онкології», показало, що постійне вживання гарячих напоїв підвищує ризик розвитку раку стравоходу. Систематичні роздратування, яке відчувають стінки стравоходу через гарячу рідину, в результаті може привести до розвитку злоякісних клітин.

Робота по ночах

Photo by C D-X on Unsplash

Відверто, досліджень, що вивчають зв’язок між роботою ночами і ризиком раку, поки не так багато, але практично всі проведені підтверджують її. Вчені вважають, що вся річ у тім, що такий графік роботи погано позначається на імунітеті і підвищує ризик розвитку запалень. У будь-якому випадку, якщо у вас є можливість, відмовтеся від безсонних ночей.

Сидячий спосіб життя

Image by Arpit from Pixabay

Малорухливий спосіб життя завдає такої ж шкоди організму, як викурювання однієї-двох пачок сигарет в день. І в списку захворювань, ризик розвитку яких зростає у малорухомих людей, рак знаходиться далеко не на останньому місці. Вся річ у тім, що клітинам не вистачає кисню: чим менше ви рухаєтеся, тим менше його потрапляє в кров і тим слабкіший власний кровотік. Займайтеся спортом і намагайтеся регулярно робити невелику гімнастику, якщо ваша робота пов’язана з сидячим способом життя.

Зайва вага

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Це важко, звичайно, назвати звичкою, але надмірна вага також пов’язана з підвищеним ризиком розвитку таких форм раку, як рак стравоходу, підшлункової залози, кишечника, нирок, щитовидної залози, молочної залози. Річ у тім, що зайвий жир провокує підвищене виробництво гормону естрогену, який здатний порушити природний гормональний баланс організму і привести до розвитку запалення і пухлин.

Прийом полівітамінів і БАДів

Більше – не означає краще, особливо якщо мова йде про харчові добавки. У нормі БАДи і вітамінні комплекси повинні використовуватися для заповнення дефіциту поживних речовин і мікроелементів і призначатися після ретельного медичного дослідження, але на практиці багато людей самі визначають вид і дозування — і нерідко перевищують безпечні показники. Незважаючи на те, що вітамінні комплекси не є ліками, до їх прийому варто ставитися з такою ж обережністю і ні в якому разі не призначати їх собі самостійно!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button