Технології

Найбільший повітроочисник у світі перетворює пил в алмази

На цьому тижні в Роттердамі дизайнер Даан Рузгаард показав результат трьох років роботи і проектування: найбільший повітроочисник у світі. Це вежа, яка очищає від забруднення понад 30 000 кубічних метрів повітря за годину, а потім конденсує частинки смогу в «дорогоцінне каміння», яке здатне служити прикрасами в кільцях, браслети та багато іншого.

e4e567188237e1c66d5b41ccf2d75dda

Пристрій отримав назву «Антисмогова вежа». Для її роботи потрібно джерело постійної енергії потужністю близько 1400 ватт, і творець планує в майбутньому оснастити її сонячними панелями.

За принципом роботи вежа не надто відрізняється від деяких іонних очисників повітря. Як пояснює сам Рузегаард, «електрод посилає позитивні іони в повітря, вони приєднуються до найдрібніших частинок пилу. Протиелектрод потім притягує ці позитивно заряджені іони разом з частинками пилу, де вони збираються і зберігаються всередині башти. Технологія дозволяє вловлювати навіть найдрібніші частинки смогу, з якими не можуть впоратися звичайні очисні системи».

Пил, який потрапив в башту, конденсується, стискається і з нього виходять ювелірні кристали. Теоретично якщо збільшити тиск в пристрій, то антисмогові вежі зможуть робити алмази прямо з повітря.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button