Всесвіт

Новий сенсор в супутнику бачить і аналізує аерозолі в атмосфері Землі

Вчені з США представили новий датчик для вимірювання й аналізу аерозолів в атмосфері Землі. Він дозволить ретельніше стежити за зміною екології планети.

Дослідники відзначили, що аерозолі – це дрібні тверді частинки, що дрейфують в атмосфері Землі. Ці найдрібніші частинки можуть бути будь-яким з безлічі різних речовин, таких як пил, забруднення і дим лісових пожеж. Поглинаючи або розсіюючи сонячне світло, аерозолі впливають на клімат Землі. Вони також впливають на якість повітря і, як наслідок, здоров’я людини.

Точні спостереження за аерозолями необхідні для вивчення їх впливу. Новий датчик Earth Polychromatic Imaging Camera (EPIC) на борту супутника Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) надає нові можливості для моніторингу цих частинок.

Запущений у 2015 році супутник DSCOVR знаходиться на орбіті між Землею і Сонцем, тому EPIC може отримувати зображення Землі при безперервному денному світлі – як у видимому діапазоні, так і в ультрафіолетовому (УФ) і ближньому інфрачервоному діапазонах хвиль. Алгоритм аерозольної зйомки EPIC в ближньому ультрафіолетовому діапазоні (EPICAERUV) може потім отримати більш конкретну інформацію про властивості аерозолю з цих зображень.

Як і інші супутникові аерозольні датчики, EPIC дозволяє спостерігати аерозолі в географічних точках, важкодоступних для наземних або авіаційних датчиків. Однак, на відміну від інших супутникових датчиків, які можуть проводити вимірювання тільки один раз в день, унікальна орбіта EPIC дозволяє йому збирати дані про аерозолі на всій освітленій Сонцем стороні Землі до 20 разів на день.

Дослідницька група також використовувала EPIC для оцінки характеристик димових шлейфів, утворених недавніми лісовими пожежами в Північній Америці, включаючи великі пожежі в Британській Колумбії у 2017 році, комплексну пожежу Мендосино в Каліфорнії у 2018 році й численні пожежі в Північній Америці у 2020 році.

Це дослідження показує, що, попри грубу просторову роздільну здатність і потенційно великі помилки при певних умовах спостереження, EPIC може служити корисним інструментом для моніторингу аерозолів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button