Всесвіт

Астрономи: Чумацький Шлях виявився смертоносним для інопланетного життя

Результати багаторічних досліджень італійських вчених показали наявність активного ядра в центрі стародавнього Чумацького Шляху, випромінювання якого виявилося убивчим для існуючого життя.

Надмасивна чорна діра Стрілець А, нині розташована в центрі Чумацького Шляху, на етапі зародження галактики могла бути активним ядром, що випромінює на десятки тисяч світлових років навколо смертоносні ультрафіолетові та рентгенівські випромінювання.

Дослідження показали вбивчий вплив ультрафіолету на газові оболонки екзопланет, розташованих на відстані від ядра в 4 тисячі світлових років. Примітно, що, за підрахунками вчених, багатоклітинні представники інопланетних форм життя не витримували такого вбивчого сусідства, перебуваючи на планетах, розташованих на відстані 6-18 тисяч світлових років від центру активного ядра Чумацького Шляху, в той час як одноклітинні гинули на відстані приблизно в 120 тисяч світлових років.

Вчені впевнені, що навіть у разі зародження на подібних екзопланетах багатоклітинних мікроорганізмів, вони загинули під впливом вбивчого ультрафіолетового випромінювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button