Здоров'я

Найпоширеніші міфи про лікування діабету

Коли людина отримує діагноз «діабет», у неї виникає безліч питань. Наскільки сильно доведеться змінити харчування? Яке лікування доступно? Незважаючи на те, що захворювання досить поширене, з ним пов’язано безліч стереотипів, міфів і помилкових уявлень. Діабетики в чотири рази більше схильні до серцевих нападів. Діабет є однією з провідних причин смерті. Якщо не контролювати свій стан, ймовірність появи різноманітних захворювань зростає стрімко. Шукаєте спосіб повернути здоров’я? Хочете отримати контроль над лікуванням? Ось основна інформація, яка стане в нагоді вам на цьому шляху: всі ці міфи помилкові.

Якщо у вас діабет, це очевидно по симптомам

Дев’ять з десяти осіб зі станом, що передує діабету, не знають про це. Більш того, один з чотирьох діабетиків теж не знає про те, що страждає від такого захворювання. Симптоми діабету другого типу — прискорене сечовипускання, спрага, сухість у роті, підвищена стомлюваність, проблеми із зором, нерідко відносять до інших проблем зі здоров’ям, як і дратівливість або проблеми з координацією. Ваше тіло поступово розвиває таке захворювання, тому вам може здаватися, що такі реакції нормальні. Навіть якщо ви впевнені, що у вас все добре, обговоріть з лікарем свій стан, якщо вам знайомі ці симптоми. Простий аналіз крові підкаже, що відбувається у вашому тілі.

Вам потрібно відмовитися від вуглеводів

Цей міф виник на підставі факту, що всі вуглеводи при перетравленні перетворюються в глюкозу в крові. Через те, що у діабетиків проблеми з рівнем цукру в крові, люди вважають, що потрібно відмовитися від вуглеводів. Насправді це тільки погіршить ваш стан, оскільки цукор є головним джерелом енергії для мозку і тіла. До того ж вуглеводи — це єдине джерело клітковини в раціоні. Головне, просто не вживати більше вуглеводів, ніж потрібно, тому що надлишки енергії тіло буде запасати у формі жиру. Вживайте складні вуглеводи і відмовтеся від перероблених, які містяться в білому хлібі, солодощах, фастфуді і інших шкідливих продуктах.

Ви можете уникнути підйому рівня цукру, пропускаючи прийоми їжі

Теорія, на якій ґрунтується цей міф, передбачає, що голодування означає відсутність в організмі вуглеводів, що викликають зростання рівня цукру. Насправді така звичка тільки погіршує ваш метаболізм. Коли ви пропускаєте прийом їжі, тіло починає голодувати. Ваш рівень цукру може через це навіть зрости. Не ризикуйте своїм здоров’ям, намагайтеся харчуватися відповідно до графіку, не пропускаючи прийомів їжі і не голодуючи.

Продукти без цукру не впливають на рівень цукру в крові

Навіть якщо на продукті написано, що він без цукру, це не означає, що вам варто їсти його без всяких обмежень. Натуральні підсолоджувачі без калорій дійсно не впливають на вашу кров, але не тільки такі компоненти можуть викликати підйом цукру. Це більше пов’язано з кількістю вуглеводів в цілому. Крім того, відсутність цукру в продукті ще не означає, що він здоровий. Постарайтеся не переїдати: в таких продуктах може бути така ж кількість калорій, як і в звичайних варіантах з цукром.

Зелені овочі знижують рівень цукру в крові

Листова зелень є дуже корисною, вона наповнена клітковиною, яка сповільнює травлення, тим не менше цей продукт не знизить рівень цукру в крові. Вам потрібно завжди дотримуватися збалансованої дієти, регулярно тренуватися й брати прописані вам ліки.

Дієта без глютену допоможе позбутися від діабету

Відмовлятися від глютену слід тільки людям з целіакію, для інших-таке харчування буде не дуже корисним. Особливо це стосується діабетиків. Глютен забезпечує обсяг і еластичність випічки. Продукти без глютену більш щільні, отже, в них більше вуглеводів на порцію, ніж у звичайних.

Можна позбутися від діабету за допомогою детокс або добавок

Не існує універсального детокс від діабету. Якби такий метод існував, не було б самого захворювання. Деякі люди пробують що завгодно, аж до оцту. Рекламні обіцянки можуть здаватися привабливими, але по-справжньому очистити тіло можна тільки за допомогою клітковини. Не використовуйте невідомі харчові добавки, пийте тільки ліки, прописані вам лікарем.

Потрібно їсти крохмалисті продукти по мінімуму

Потреби в поживних речовинах у кожної людини індивідуальні, вони залежать від ваги, статі, віку людини. Якщо ви їсте їх з клітковиною, жирами і білками, вуглеводи перетравлюються куди повільніше. Отже, значення має не тільки те, що ви їсте, але і те, в якій комбінації. Правильний варіант забезпечить вам повільний підйом рівня цукру.

З діабетом не можна тренуватися

Тільки те, що у вас діабет, ще не означає, що вам потрібно відмовитися від тренувань. Насправді, дослідження показали, що фізична активність — це один з найкращих ліків від діабету, вона може допомогти тілу використовувати цукор в крові більш ефективно, причому ефект зберігається протягом доби після тренування. Люди, які регулярно тренуються, знижують вірогідність розвитку діабету на п’ятдесят вісім відсотків. Просто стежте за рівнем цукру в крові під час тренування. Вправи можуть сильно знизити цей рівень. Така ситуація супроводжується запамороченням, прискореним серцебиттям та підвищеним потовиділенням. Якщо ви часто стикаєтеся з такою ситуацією, порадьтеся з лікарем, який зможе визначити, які вам потрібні медикаменти.

Ви можете їсти що завгодно, якщо посипати їжу корицею

Цей дивний міф має навіть наукові підстави. Вчені виявили, що додавання кориці допомагає стабілізувати кров’яний тиск і впоратися з підвищенням інсуліну. Можливо, справа в тому, що кориця — це потужний антиоксидант, який допомагає покращувати чутливість до інсуліну і контролює здатність тіла накопичувати жир і справлятися з нападом голоду. Це не означає, що кориця — це чарівний еліксир. Тільки те, що вона може допомогти тілу регулювати рівень цукру, не значить, що її досить додати в будь-яку страву, щоб можна було їсти без побоювання.

Вам потрібно сильно схуднути, щоб ситуація налагодилася

Це дуже суб’єктивно. Згідно з науковими даними, достатньо скинути сім відсотків від маси тіла, щоб побачити помітні поліпшення здоров’я. Якщо ви ще й будете правильно харчуватися, регулярно тренуватися і приймати медикаменти, що ваш стан стане куди більш стабільним.

Вам не можна більше є улюблені продукти

Багато пацієнтів, що отримали діагноз «діабет», відразу ж думають, що тепер їх раціон буде позбавлений всіх їх улюблених продуктів. Насправді це зовсім не так. Вам просто потрібно стежити за розміром порцій і тим, як часто ви це їсте.

Фрукти корисні, тому їх не потрібно обмежувати

Ви правильно думаєте, що фрукти корисні, в них багато антиоксидантів, вітамінів, мінералів і клітковини, що сприяє травленню. Тим не менше за порціями все одно потрібно стежити, адже фрукти містять і цукор.

Якщо ви п’єте медикаменти, вам не потрібно змінювати свій спосіб життя

Нерідко люди вважають, що захворювання досить контролювати таблетками, тому вони продовжують жити так, як раніше. Не дозволяйте собі так помилятися! Обов’язково змініть свій підхід, обговоріть з дієтологом правильну дієту для діабетиків і регулярно тренуйтеся.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button