Здоров'я

Вміст нітратів в овочах: визначаємо візуально

Нітрати в овочах і фруктах – явище досить поширене, особливо в ранніх плодах. Визначити концентрацію нітратів можна за допомогою спеціальних лабораторних аналізів. Проте з великою часткою ймовірності нітрати можна виявити і на око.

Визначення нітратів «на око»

Багато хто з нас, піклуючись про своє здоров’я, намагаються вирощувати овочі на своїх дачних ділянках. Однак в умовах міста це далеко не завжди можливо, і нам, природно, доводиться купувати овочі та фрукти на ринках і в магазинах.

Виробники сільськогосподарської продукції для збільшення врожайності застосовують різні отрутохімікати і добрива, серед яких особливе місце займають нітрати, виявити які можна за допомогою спеціального обладнання. Однак за довгі роки роботи фахівці все ж визначили деякі зовнішні ознаки овочів, напхані хімією. Як же око виявити підвищений вміст нітратів в овочах?

 

Нітрати в огірках

Огірки намагайтеся купувати невеликого розміру. Якщо плоди мають жовті плями, то це непряма ознака підвищеного вмісту нітратів, такі огірки краще не брати.

Для того щоб убезпечити себе від нітратів, перед вживанням огірки очистіть від шкірки і зрізати з них кінці. Те що гіркота в огірках – до нітратів – міф! Багато хто помилково вважають, що гіркі огірки містять нітрати, однак гіркота огірків не має ніякого відношення до хімії в овочах.

Як вибирати помідори?

Перед покупкою помідорів попросіть продавця зробити надріз. Якщо м’якоть помідора світліше, ніж його шкірка, то, швидше за все, в такому плоді міститься велика кількість нітратів. Товста шкірка та наявність білих прожилок також можуть вказувати на нітрати в помідорах.

 

Вибираємо капусту без нітратів

Багато темних крапок на листках капусти – вірна ознака нітратів. Чорні плями і крапки на капусті – це грибок, який найбільше люблять нітратні овочі. Перед вживанням в їжу видаляйте верхні 3-5 листів капусти.

В картоплі нітрати

Виявити нітратну картоплю найскладніше, оскільки вони майже нічим візуально не відрізняється від безпечної картоплі. Побічно на наявність нітратів може вказати текстура бульби. Проколіть нігтем картоплю. Якщо при цьому почуєте хрускіт, то таку картоплю можете спокійно брати. Якщо ж ніготь заходить в плід як по маслу, то від покупки такої картоплі краще утриматися.

Не забувайте ретельно промивати і очищати овочі від шкірки. Особливо це стосується ранніх овочів, у яких міститься найбільше нітратів. Пам’ятайте, що навіть в очищених овочах міститься приблизно 15-20% нітратів. Позбутися від них можна звичайним замочуванням. Справа в тому, що солі нітратів добре розчиняються у воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments