Екологія

Найзасміченішими в Україні виявилися Харківська та Херсонська області

У 2020 році підприємства та приватні особи через неправильне поводження зі сміттям завдали довкіллю збитків на понад 100 мільйонів гривень. Таку цифру на свої Facebook-сторінці оприлюднив голова ДЕІ Андрій Мальований. За його словами, найзасміченішими в Україні виявилися Харківська та Херсонська області, де нарахували 451 та 220 сміттєзвалищ відповідно, передає ecotown.com.ua.

«За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території України. З них лише приблизно 60 % ліквідовано за приписами ДЕІ», — прокоментував ситуацію Мальований.

Проблеми з несанкціонованими сміттєзвалищами та з порушеннями правил поводження з відходами тривають й у новому, 2021 році. Так, у січні екоінспектори оштрафували комунальників Київщини за сміттєзвалище на 7 млн гривень. Йшлося про Кагарлицьке КП «Міськрембудсервіс», яке зобов’язали компенсувати збитки за невиконання низки приписів, зокрема, щодо поводження з відходами.

Днями в місті Дніпро виявили звалище мішків із масками та шприцами. За правилами утилізації, таке сміття сортується у спеціальні ємності і знезаражується. Відходи утилізують шляхом спалювання у спеціально відведених місцях. У жодному разі таке сміття не викидається просто на землю в доступних для людей місцях, особливо, там, де бувають діти.

Сфера поводження з відходами залишається для України вкрай проблемною. Зокрема, 22% населення взагалі не забезпечені послугами з вивезення сміття, а третина полігонів в країні не відповідає нормам екологічної безпеки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button