Наука

Причина хвороби Альцгеймера – сонне апное

Дотепер Асоціація сонного апное та хвороби Альцгеймера була схожа на проблему курки та яєць. Але в новій роботі вчені переконливо показали, що тут є причиною, а що наслідком.

Використовуючи нові доклінічні моделі, вчені змогли показати, що порушення дихання під час сну можуть викликати зміни в мозку, пов’язані з хворобою Альцгеймера.

Дослідники вже давно виявили стійкий зв’язок між апное сну та кількома типами деменції. Систематичний огляд, опублікований на початку цього року, підтвердив кореляцію, виявивши, що апное сну «значно» збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

Але ці послідовні асоціації спостережень страждають від класичної проблеми “курки та яйця”. Що ж було раніше? Чи сприяє апное сну розвитку цих нейродегенеративних захворювань, чи апное сну є раннім симптомом цих станів?

Дослідження візуалізації мозку виявили кореляцію між апное сну та збільшенням концентрації токсичних білків у мозку, які зазвичай асоціюються з хворобою Альцгеймера. Крім того, дослідження, в якому вчені посмертно аналізували тканини мозку у людей з сонним апное, виявило патологічні ознаки нейродегенерації.

Щоб спробувати краще зрозуміти, чи викликає апное безпосередньо неврологічні пошкодження, автори нового дослідження розробили методику моделювання порушення дихання уві сні у мишей. Метою було краще відтворити ключові особливості сонного апное та дослідити його вплив на мозок за відсутності будь-яких інших супутніх захворювань, таких як серцево-судинні захворювання або діабет.

Дослідники виявили, що хронічне недосипання у мишей не викликало тих же патологічних особливостей, що і цей вид порушення дихання уві сні, хоча недосипання погіршувало робочу пам’ять. Таким чином, висновок дослідження полягає в тому, що, здається, апное сну є фактором ризику, що сприяє розвитку хвороби Альцгеймера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments