Земля

Слони чують дощ на відстані в 240 кілометрів

Вчені, вивчаючи поведінку слонів в Намібії, зробили висновок, що ці тварини здатні чути зливові дощі на відстані 240км. Результати своєї роботи дослідники опублікували в науковому журналі PLOS ONE.

Група вчених протягом декількох років стежила за опадами в регіоні і спостерігала, як поводяться в цей час слони. Дослідники виявили, що ці тварини точно визначають, де йде дощ, і направляються в це місце.

foto_cikavosti_16.10.2014-019_resized

Намібія, як і інші держави на південному заході Африки, являє собою посушливий регіон, де протягом усього року панує спека. Тварини, що живуть тут, навчилися витягати максимум з сезону дощів, який тут доводиться на січень-березень. Слони – одні з таких тварин. Калюжі і потоки води, що утворилися в цей період, вони використовують не тільки для втамування спраги, а й для купання.

Читайте також: Слон, якого 50 років тримали в кайданах, розплакався після звільнення

Досліджуючи слонів, вчені були здивовані незвичайними маршрутами, за якими ті пересувалися під час сезону дощів. Було виявлено, що слони несподівано можуть змінювати напрямок руху, як тоді здавалося, з нез’ясовних причин. Щоб з’ясувати закономірність, вчені закріпили на 14 слонах GPS передавачі. Кожен з цих слонів належав до різного стада.

Спостереження за тваринами велися впродовж декількох років з 2002 по 2009 рік. Фахівці також стежили за опадами, вивчаючи супутникові дані. Проаналізувавши отриману інформацію, вчені зробили висновок, що слони направляються туди, де в даний момент йде дощ. На подив дослідників, це місце могло знаходитися на відстані 240 км.

Натхнення: secretworlds.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button