Всесвіт

NASA перевели фотографію в музику (відео)

Наш Всесвіт – місце настільки дивне, що іноді стають реальними речі, про які навіть ніхто не міг би подумати. Пам’ятайте Джордано Бруно? У свій час він був єдиною людиною, який насмілився припустити, що наш світ – щось набагато більше, ніж просто Земля і Сонце. Як ми знаємо сьогодні, Бруно був правий: наш Всесвіт повний безчесною кількістю планет, зірок, нерозгаданих таємниць і навіть таємничих чорних дір. Та все ж є одна річ, якої в космосі не існує: звук. Без молекул земного повітря, які допомагають нам чути, там, у космосі, все, що можна почути – абсолютна тиша. Мабуть, краще за інших це зміг проілюструвати Стенлі Кубрик в Одіссеї 2001. На щастя, жахлива космічна тиша не завадила фахівцям з NASA з’ясувати спосіб отримання звуку в космосі. Розповідаємо, як їм це вдалося.

Тепер можна не тільки розглядати фотографії, зроблені космічними телескопами, але і слухати їх

Ми не чуємо космос, оскільки наші вуха сприймають коливання повітря, а космос – безповітряне середовище. Але завдяки існуванню електромагнітних хвиль, які безперешкодно поширюються у вакуумі, рентгенівському і гама-випромінювання, ультрафіолету, видимому світлу, інфрачервоному випромінюванню і радіохвилях ми можемо відтворити те, що відбувається на космічних просторах.

Звуки космосу

Отже, виявилося, що космос не завжди беззвучний – фахівці NASA знайшли спосіб отримання звуку в повній, здавалось б, тиші, ще в 2019 році. Це стало можливим завдяки «зондуванню» зображення, зроблене космічним телескопом Hubble, який нещодавно відзначив свій 30-ий день народження. Так, сьогодні ми з вами можемо не тільки розглядати далекі галактики, але і послухати їх.

Зображення, яке обрали експерти NASA для цього проєкту було отримано за допомогою вдосконаленої для зйомок камери космічного телескопа Hubble і ширококутної камери, встановленої ще в серпні 2018 року. Вчені, які безпосередньо працюють з Hubble називають отримане зображення “галактичною скринею скарбів” через кількість розкиданих по ньому галактик.

Як пише Science Alert, вчені кажуть, що кожна видима на фотографії плямочка – це галактика, яка є домом для незліченної кількості зірок. Ближче до нас – це зірки, які яскраво світяться на передньому плані, в той час як масивне скупчення галактик гніздиться в самому центрі зображення. Гігантське скупчення, можливо, тисяч галактик, утримується докупи невблаганною силою гравітації.

NASA перевели фотографию в музыку и это очень круто
Мабуть, Космічна одіссея 2001 – найкраща ілюстрація моторошної космічної тиші

Нагадаємо, що гравітація – це свого роду генеральний директор космосу – саме вона керує усіма подіями, що відбуваються на теренах бездонного космічного океану. Насправді за тридцять років існування космічного телескопа Hubble, ми настільки звикли розглядати зображення, отримані з його допомогою, що переклад фотографії в звук і правда здається чимось фантастичним. Але є ще дещо, що потрібно знати – ця космічна музика звучить як мінімум моторошно.

Космічна музика

Команда вчених, які працювали над створенням звукового зображення, пояснює, що різні місця і елементи на фото виробляють різні звуки. Так, зірки і невеликі галактики представлені короткими і чіткими звуками, в той час як спіральні галактики випускають складніші, довші ноти.

“Час тече зліва направо, а частота звуку змінюється знизу вгору, варіюючись від 30 до 1000 Герц. Об’єкти, розташовані в нижній частині зображення, виробляють нижчі ноти, в той час як об’єкти, розташовані у верхній частині зображення, виробляють виші ноти.

Пояснення NASA в коментарях, що супроводжують відео NASA.

І хоча спочатку музика може здатися моторошнуватою насправді «звуки» цієї картини створюють досить красиву мелодію, особливо ближче до середини, коли звук досягає скупчення галактик під назвою RXC J0142. 9+4438. Все тому, кажуть у Національному космічному агентстві, що вища щільність галактик поблизу центру зображення, призводить до сплеску середніх тонів в середині відео. Ну що, готові почути, як звучать далекі галактики на просторах нескінченно розширюється Всесвіту?

Отже, ось він – абсолютно новий спосіб насолоджуватися Всесвітом:

Насправді звуки космосу не є чимось неймовірним. Безумовно, якби людина була в космічному просторі, вона не почує нічого, але завдяки науці і сучасним інструментам ми можемо чути як обертаються планети, горять зірки і навіть літають астероїди. Звичайно, всім нам дуже хотілося б відправитися в безпечну космічну подорож, в ході якої можна було б чути космічні об’єкти. І справді, сьогодні у нас є така можливість – наука і корабель уяви, як влучно підмітив астрофізик і директор планетарію Хейден в Нью-Йорку Ніл Деграсс Тайсон, творять чудеса.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button