Всесвіт

NASA планує запустити зонд на 7 астероїдів

Давня місія NASA з вивчення астероїдів, несподівано отримала інвестиції і тепер готова втілитися в реальність вже в жовтні 2021 року.

Місія під назвою «Люсі» дозволить астрономам вивчити сім різних астероїдів за один політ. За сценарієм, зонд буде подорожувати по Сонячній системі протягом 12 років. За цей час «Люсі» планує відвідати 6 Троянських астероїдів Юпітера.

Перші два астероїди цієї групи були відкриті NASA в 2001 році, але вперше об’єднати їх в одну групу вдалося лише у 2003 р. Проте найбільшу важливість для вчених мав відкритий двома роками пізніше астероїд TN 53, який мав дуже великий (більше 25°) нахил до екліптики Юпітера. Це могло свідчити про наявність поблизу планети великої кількості астероїдів діаметра понад 100 км

NASA планирует запустить зонд на 7 астероидов

Кілька років місія перебувала в стадії заморозки, оскільки вимагала великих вкладень, а значущість мети не була до кінця виправданою. За словами представників NASA, перший об’єкт, який відвідає «Люсі», буде головний астероїд, що знаходиться між Марсом і Юпітером. У проміжок з 2027 за 2033 рік зонд здійснить посадку ще на 6 різних астероїдів з Троянської групи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть