Всесвіт

Розгадана таємниця походження каналів на Марсі

Вченим вдалося розгадати таємницю появи каналів на Марсі. Порівнявши геометрію проток з земними джерелами, експерти з’ясували, що на Червоній планеті близько 4 млрд років тому випадали рясні опади.

Разгадана тайна происхождения каналов на Марсе

Існувало дві версії походження каналів на Марсі: дощі і танення льодовиків. Міжнародна команда фахівців вирішила перевірити ці гіпотези і вивчила кути розгалуження каналів на Марсі. Вони виявилися невеликими (близько 40 градусів) і нагадували утворення в посушливих регіонах Землі. Більш широкі розгалуження спостерігалися у місцях, де річки регулярно відновлювали течію. Завдяки порівнянні геометрії марсіанських і земних проток експерти прийшли до висновку, що ці канали на Червоній планеті утворилися в результаті випадіння опадів.

Подібні умови, які переважають в посушливих куточках Землі, включаючи пустелю Арізона, на Марсі існували близько 4 млрд років тому. Разом зі зникненням на планеті атмосфери випарувалася і вода. На думку авторів наукового дослідження, волога випарувалася в космос і може знаходитися поруч з Марсом. Для підтвердження свого припущення вчені мають намір продовжити роботу по вивченню таємниць Червоної планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button