Всесвіт

Вчені розповіли, як Сонце знищить життя на Землі

Вчені Левенського католицького університету (Бельгія) вивчили аналог Сонця і прийшли до висновку, що через 5 млрд років зірка знищить все живе на Землі.

d71b1a6115e44f91ee7d8db815c5f8e4

Вчені вивчили стадії розвитку найближчого аналога Сонця — зірки L2 Puppis із сузір’я Корма. Зараз вона належить до класу «червоний гігант», вік — 10 млрд років. Через 500 млн років зірка перетвориться на «білого карлика», вичерпає запаси водню і припинить своє існування.

Сонце, можливо, чекає така ж доля. Воно відноситься до першого класу — «жовтий карлик». Всього їх чотири: жовтий карлик, субгігант, червоний гігант і білий карлик. Якщо процес розвитку зірки не зміниться, то вже через 5 мільярдів років Сонце досягне стадії «червоний гігант», вважають вчені. Маса зірки збільшиться в сотні разів, почнуться викиди матерії в космос. Меркурій і Венера будуть знищені.

Доля Землі

Після фінальної стадії розвитку Сонця вимре все життя на Землі. Сама планета, можливо, залишиться цілою. Вона знаходиться на межі потенційно безпечної зони в Сонячній системі.

Теорія про виживання Землі заснована на долі планети, що обертається навколо вмираючої зірки L2 Puppis. Вона існує кілька сотень мільйонів років біля червоного гіганта. Хоча планету не можна назвати аналогом Землі, це великий газовий гігант і ніяким натяків на життя на ній немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button