Земля

НАСА показало, як виглядає з космосу оазис незвичайної форми (фото)

Оазис у формі серця розташований на дні стародавнього озера. Воно підтримувало людську цивілізацію протягом тисячоліть.

Пролітаючи над землею на висоті 400 км астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) помітили оазис у формі серця в єгипетській пустелі. Фотографію опублікували на сайті Земної обсерваторії НАСА.

На зображенні видно Файюмський оазис у формі серця – широкий водно-болотний басейн, який простягається на 1 200 км.кв. За даними НАСА, він підтримував життя людських цивілізацій і не давав їм загинути протягом приблизно 8 000 років. “Це був плацдарм для розвитку давньої історії” – зазначили в аерокосмічному агентстві.

Оазис у формі серця розташований на дні стародавнього озера, яке підтримувало людське життя протягом тисячоліть. Зображення надано НАСА

До того, як стати оазисом, це місце було озером Моеріс, яке живилося природним руслом прилеглої річки Ніл, відомої як Бахр Юссеф. За даними географічного факультету Університетського коледжу Лондона (UCL), існування озера залежало від сезонних розливів Нілу.

Коли вони були слабкими, влада Стародавнього Єгипту йшла на сміливі заходи. Є свідчення того, що фараони, які правили близько 4 000 років тому, вирішили проблему особливо гострої нестачі води, розширивши Бахр Юсеф, щоб вручну повертати воду в регіон. Однак в кінцевому підсумку озеро частково висохло, перетворившись на оазис. “Це був один з перших масштабних національних гідрологічних проєктів у світі, — зазначають експерти — після нього фараони 12-ї династії отримали титул “інженерних королів””.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button