Поради

Переваги варильних поверхонь

Кухні сучасних господинь зараз важко уявити без стильних і зручних варильних поверхонь. Вони дозволили збільшити функціональність приміщення і прекрасно вписалися в інтер’єр, на відміну від громіздких газових плит з духовкою. Але це далеко не всі переваги, якими володіє варильна поверхня сучасного типу.

Класифікація варильних поверхонь

Варильні поверхні, в залежності від типу застосовуваного нагрівального елементу, діляться на:

• газовий;
• електричний;
• комбінований.

У сучасних будинках, де не передбачений газопровід, єдиною альтернативою стане використання електричної поверхні. У будинку, де підведений газ, більш раціональним рішенням буде газова поверхня. Комбінована ж стане відмінним виходом для приватного будинку, де можуть бути перебої з подачею одного з енергоносіїв.

Варильні поверхні поділяються за типом монтажу:

• залежна;
• незалежна.

При залежному типі монтаж здійснюється разом з духовою шафою, що дозволяє економити гроші і час. При незалежному – є можливість розташувати варильну поверхню в будь-якому зручному місці, незалежно від розташування духовки.

Для виробництва варильних поверхонь найбільш широко використовуються наступні типи матеріалів:

* нержавіюча сталь;
• скло;
• склокераміка;
• емаль.

Від обраного матеріалу безпосередньо залежить зовнішній вигляд кухонної техніки і вартість. Однак, всі ці матеріали користуються попитом, позаяк дозволяють підібрати поверхню, які ідеально вписується в інтер’єр.

Переваги газових варильних поверхонь

Незважаючи на те, що на ринку варильних поверхонь з’явилося безліч електричних і індукційних моделей, їх газові аналоги не втратили своєї актуальності. Варто зауважити, що всі професійні кухарі готують свої шедеври на відкритому вогні, так чому б господині не взяти цю тенденцію на озброєння. Газові поверхні мають ряд переваг, які дозволяють їм залишатися затребуваними. До головних переваг відносяться:

* швидкий нагрів;
* широкий діапазон регулювання температури нагріву;
* незалежність від роботи електромереж;
* не потрібно спеціального посуду для приготування на газу.

Крім того, їжа приготована на вогні, вважається більш корисною і смачною в порівнянні з тією, що приготовлена на електричних поверхнях.

Переваги електричних варильних поверхонь

Принцип дії електричних поверхонь заснований на нагріванні спіралі, в результаті проходження через неї струму. Нагріваючись, спіраль поступово віддає своє тепло, яке необхідно для приготування їжі. Такі поверхні мають ряд переваг:

* поступовий нагрів і охолодження;
* можливість використання посуду для приготування з будь-яких матеріалів і будь-якої форми;
* спрямоване нагрівання саме посуду, але не простору навколо неї;
* легкість очищення поверхні;
* відсутність диму, кіптяви при приготуванні і нагару на посуді;
* наявність додаткових функцій, наприклад, захисне відключення або автоматика закипання;
* можливість вибрати поверхню будь-якого кольору і дизайну.

Ще однією важливою перевагою електричної варильної поверхні є простота її підключення. Для пуску її в роботу досить встановити спеціальну розетку і включити поверхню в неї. Якщо раніше електричні плити уникали через їх велике споживання електроенергії, то зараз вони стали значно більш енергоефективними.

Нині виробники пропонують широкий асортимент як газових, так і електричних варильних поверхонь, а вже господині вибирають для себе ту техніку, яка задовольнить всі їхні запити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button