Всесвіт

План дій при виявленні інопланетної цивілізації

Відомий шотландський астроном Дункан Форган (Duncan Forgan) представив новий протокол дій, які повинні вжити вчені в разі успішного виявлення розумного життя на чужих планетах.

da94d541f3cb8b2d6208c586a1831975
Форган зазначає, що останній протокол такого роду був розроблений комітетом вчених проекту SETI в 1989 році. Згідно з цим документом, дослідники, які наштовхнуться на інопланетний розум повинні попросити колег підтвердити відкриття, потім поінформувати відповідні державні структури і тільки потім випустити прес-реліз для широкої аудиторії.

Однак дані правила були сформульовані до настання ери інтернету та цифрових технологій. В нових умовах Форган рекомендує всім учасникам проектів з пошуку позаземного розуму створити блог, де будуть чітко прописані його принципи та критерії (за визначенням невірних результатів), а також викладено хід роботи.

Далі вчений радить приділити увагу комп’ютерної безпеки, щоб уникнути злому і витоку даних. Форган стверджує, що навіть непідтверджений факт зіткнення з інопланетним розумом необхідно негайно оприлюднити. Таким чином, вчені уникнуть підозри в тому, що їх дані викрадені «людьми у чорному», а їхні колеги зможуть оперативно спростувати або підтвердити відкриття.

Нарешті, якщо ознаки «інопланетян» виявляться фіктивними (або викликаними природними причинами), дослідники повинні якомога швидше зробити про це заяву, де всі факти будуть докладно роз’яснено.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button