Всесвіт

НАСА: потужна пилова буря на Марсі загрожує місії InSight

Дослідники з НАСА заявили, що місія InSight може припинити роботу на Марсі вже в найближчі тижні. Проблема в нестачі енергії через постійні пилові бурі на планеті.

Космічний апарат NASA InSight приземлився в листопаді 2018 року для вивчення структури та сейсмічної активності Марса. Він працює на сонячній енергії, яку отримує за допомогою панелей, а зберігає в батареях. Але за час роботи пристрою на панелях скупчився великий шар пилу. Тепер рекордна за потужністю пилова буря може в рази скоротити виробництво енергії, що ставить продовження місії під загрозу.

“Тепер ми знаходимося на нижній сходинці, якщо говорити про енергію, – зазначив Чак Скотт, керівник проекту InSight в Лабораторії реактивного руху НАСА в Каліфорнії. – Можливо, пристрій переживе цю бурю, але наступну — навряд чи».

InSight виробляв в середньому 425 Вт*год за марсіанський день, тепер цей обсяг знизився до 275. Для підтримки роботи сейсмометра, комунікацій і основних функцій йому потрібно в середньому близько 300 Вт*год.

На початку 2022 року передбачалося, що місія може завершитися в кінці літа, але кількість бур за сезон виявилося менше прогнозованого. При цьому персонал місії розуміє, що однієї потужної бурі достатньо для завершення роботи InSight.

Орбітальний апарат НАСА Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) зробив знімки великої пилової бурі на відстані близько 3 500 км від посадкового апарату. Деякий час виробництво електроенергії залишалося стабільним, але через кілька днів InSight різко скоротив виробництво енергії.

Співробітники місії вирішили не економити енергію, а запустити сейсмометр, щоб продовжити збір наукових даних; останнім часом прилад чергував роботу і відпочинок кожні 24 години. Це рішення також означає, що, на відміну від багатьох космічних апаратів, НАСА не надсилатиме InSight команду про завершення місії. Коли енергія вичерпається, посадковий апарат вимкнеться сам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments