Всесвіт

Інженери створили гарпун для лову космічного сміття

Інженери з Великобританії винайшли пневматичний гарпун, за допомогою якого вчені хочуть очистити орбіту Землі від великої кількості технічного сміття.

Космічне сміття — реальна і дуже серйозна проблема нашого часу. Із Землі вона виглядає незначною, але якщо людство не вживе ніяких заходів проти більш ніж 200 000 об’єктів, що обертаються на орбіті його рідної планети, то незабаром навіть комічні подорожі стануть просто неможливими. На щастя, вчені теж не сидять без діла.

У Великобританії команда Airbus розробляє чарівний в своїй простоті метод для видалення великих об’єктів з орбіти: космічний гарпун. За допомогою спеціального троса він буде кріпитися до космічного апарату, який відіграє роль своєрідного тягача і відбуксує сміття назад на Землю. Але те не перетвориться на звалище: все сміття згорить в атмосфері ще на півдорозі.

Щоб протестувати свій винахід перед тим, як запустити його в космос, дослідники використовували камеру зі стисненим повітрям і листи металу, виконані з композитних алюмінієвих панелей товщиною 3 см.

«Гарпун проходить крізь товстий шар металу як гарячий ніж крізь масло»
, ділиться успіхами інженер-проектувальник Аластер Вейман. Він розповів, що як тільки наконечник виявляється всередині, пневматика виштовхує зі стрижня зазублини, які намертво закріплюють його у смітті. Кораблю-супутнику залишається лише потягнути за тросик і вивезти небезпечне сміття з орбіти.

Уейман також зазначив, що більш складні системи — наприклад роботизовані маніпулятори, які розробляє NASA — можуть виявитися не такими ефективними, оскільки вимагають безліч складних маніпуляцій.

«Все, що потрібно для того, щоб уразити ціль гарпуном — це підлетіти до неї на достатню відстань. Вам не потрібно розраховувати ні спеціальний кут захоплення, ні керувати маніпулятором мануально: весь процес займе лічені секунди».

Скоро гарпун Airbus відправиться в космос для свого першого випробування на практиці. Його мініатюрна версія допоможе проекту RemoveDebris, який теж зосереджений на проблемі космічного сміття. В якості тесту самі вчені випустять невелике скупчення сміття в космос, а потім спробують зловити його гарпуном і спеціальною сіткою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments