Фото

NASA розмістило у відкритому доступі 3D-карту Місяця

NASA вирішило розмістити у відкритому доступі 3D-карту Місяця. Представники відомства зазначили, що тепер їх розробку можуть використовувати художники і будь-які люди, охочі розробити проєкт за допомогою цих даних.

3D-карта Місяця називає CGI Moon і заснована на інформації, отриманій від орбітального супутника LRO. Він кілька років збирав дані та надавав їх вченим у текстовому форматі, і вони вже публікувалися в Мережі, однак у такому вигляді вони мало кому цікаві. Весь цей час Ерні Райт займався створенням анімованої моделі супутника Землі для власних цілей, однак в один момент він зрозумів, що його робота здатна принести користь і іншим людям. Саме тому він розмістив її у відкритому доступі.

Скористатися 3D-картою Місяця може будь-хто, але в першу чергу представник NASA вважає, що вона зацікавить художників, дизайнерів і розробників різних додатків, можливо, навіть відеоігор. При цьому він не виключає, що звичайна людина захоче уважно вивчити поверхню супутника Землі. Також він припустив, що CGI Moon можна використовувати в навчанні.

Для отримання цих даних орбітальний апарат Місяця LRO відправляв на поверхні сигнали, а потім розраховував, скільки часу відбувалося з того часу, як вони поверталися. На підставі цього, а також враховуючи форму розсіювання променя, система отримувала дані щодо верхнього шару супутника Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button