Всесвіт

У 2022 році Земля піддасться астероїдному бомбардуванню

У 2022, а пізніше — в 2025, 2032 та 2039 роках, наша планета піддається підвищеній небезпеці зіткнення з небесними тілами астероїдного типу. Такий головний висновок з роботи фахівців Астрономічного інституту Академії наук Чехії.


Небезпека для нас становлять уламки комети Енке, відомі астрономам як тауриди. Два метеорних потоки, вперше зафіксовані в позаминулому столітті, спостерігаються щороку восени, у жовтні – на початку листопада. Їх активність відносно невелика — в середньому сім метеорів на годину. Потоки були ототожнені з кометою в середині XX століття на підставі накопичених до того часу даних.

Дослідники з Чехії, оперуючи даними спостережень 2005-2015 рр., відкрили новий, раніше невідомий потік уламків, орбіта якого перетинає земну. На сьогодні його головними «героями» є два астероїда, що отримали назви 2005 UR і 2015 TX24, відкриті, як легко здогадатися, в 2005 і 2015 рр. відповідно. Розміри кожного з них становлять, мабуть, близько 200-300 метрів. В останній раз вони проходили в безпосередній близькості від Землі в кінці жовтня і грудня 2015 року. Слідом за ними можуть послідувати інші знахідки того ж типу або більші.

В 2022 году Земля подвергнется астероидной бомбардировке
Неприємність ситуації ще й у тому, що комета Енке — найбільш короткоперіодична з відомих на даний момент — руйнується буквально на наших очах, породжуючи потоки космічного сміття. З моменту свого відкриття на початку XIX століття комета втратила під сонячними променями близько 85% маси, і кожен новий проліт повз світила (це трапляється раз на три з половиною роки) може стати для неї останнім. Для нас це означає, що ймовірність появи в небі нових астероїдів, падіння будь-якого з яких може викликати на Землі серйозні неприємності, збільшується, за астрономічними мірками, блискавично — за життя одного-двох поколінь людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments