Технології

NASA створює цілу когорту нових роботів для дослідження космосу

Інженери Лабораторії реактивного руху NASA заявили про створення нового покоління роботів, які зможуть лазити по скелях і кратерах Червоної планети, вибиратися з бруду, досліджувати крижані печери, глибини океанів і підійматися на прямовисні стіни. Про розробки повідомляється на офіційному сайті Космічного агентства США.

«Лемур»

Так, робот-скелелаз Lemur (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) має чотири кінцівки, 16 пальців, на кожному з яких встановлені спеціальні гачки. До того ж він оснащений технологією штучного інтелекту. Lemur здатний сканувати скелі і кратери, видираючись по ним і вправно обходячи перешкоди. В цьому році робот, спочатку замислювався як робот-ремонтник для МКС, вже пройшов випробування в Долині Смерті в Каліфорнії.

Саме на основі Lemur інженери NASA створили і багатьох інших роботів, які в майбутніх місіях на Марс та інші небесні тіла допоможуть у пошуках слідів потенційного життя.

Механічний черв’як для дослідження крижаних місяців

Ice Worm, створений з кінцівки Lemur, долає за один рух близько 2,5 сантиметра, при цьому він стискає і розтискає свої «суглоби», подібно черв’якові. Ice Worm здатний дертися по стінах з льоду, орієнтуючись за допомогою ШІ і як би «всверлюючи» один кінець в поверхню, щоб мати можливість забирати зразки навіть на обриві.

Робот проходить випробування на льодовиках Антарктиди і в крижаних печерах на горі Святої Олени, щоб коли-небудь відправитися вивчати крижані місяці Сатурна і Юпітера.

NASA создает целую когорту новых роботов для исследования космоса
Ice Worm / © NASA

Роботизована мавпа

Танки бруду не бояться — як і RoboSimian, створений, щоб досліджувати території навколо гейзерів Енцелада, супутника Сатурна. Інженери прозвали його Королем Луї — на честь персонажа з «Книги джунглів». Спритний RoboSimian пересувається на чотирьох ногах, може повзати, звиватися як черв’як і навіть ковзати на животі. На кінцівках Короля Луї встановлені пружні колеса з дроту, що використовується при складанні піаніно, внаслідок цього робот може кататися по льоду.

NASA создает целую когорту новых роботов для исследования космоса
RoboSimian / © NASA

Мікроальпіністи-гекони

Крихітні роботи-альпіністи можуть поміститися у вас в кишені, а ще вони можуть підійматися по стрімких стінах і виживати при падінні з трьох метрів. При пересуванні деякі Micro-climbers задіють гачки з Lemur, за допомогою яких вони чіпляються за об’єкти; інші ж, немов гекони, пересуваються, прилипаючи до поверхні за допомогою сили Ван-дер-Ваальса, яку генерують мікроскопічні волоски. Крім того, посилити цю «липку» здатність можна шляхом електричного заряду.

Мікроальпіністи, застосовуючи технологію захоплення і зчеплення з поверхнею, покликані ремонтувати космічні апарати, а також досліджувати важкодоступні місця на Місяці, Марсі і так далі.

NASA создает целую когорту новых роботов для исследования космоса
Micro-climbers / © NASA

Механічна рука

NASA создает целую когорту новых роботов для исследования космоса

Underwater Gripper / © Nautilus

Рука з технологією захоплення Underwater Gripper вже застосовується на підводному дослідному судні Nautilus, яке працює біля узбережжя Гаваїв. Робот — прототип руки Lemur з 16 пальцями і 250 гачками — допомагає брати проби на глибині більш ніж півтора кілометра. За словами представників NASA, одного разу Underwater Gripper можна буде відправити на такі невеликі астрономічні об’єкти, як астероїди і комети.

Кнопка «Наверх»
Закрыть