Всесвіт

NASA вдалося виявити чорну діру, яка зародилася в перші дні існування Всесвіту

Фахівцям американського аерокосмічного агентства NASA вдалося виявити ознаки чорної діри, покритої газовою хмарою. Повідомляється, що даний об’єкт зародився ще в перші дні існування нашого Всесвіту.

Астрономам NASA вдалося виявити ознаки найвіддаленішої чорної діри, прихованої хмарою газу, про існування якої науці досі не було нічого відомо. Це відкриття зробили фахівці обсерваторії Чандра. За попередніми підрахунками, даний об’єкт утворився всього через 800-850 мільйонів років після виникнення Всесвіту, тобто його фактичний вік оцінюється в 13 мільярдів років. Нагадаємо, вік Всесвіту оцінюється вченими в 13,5-14 мільярдів років.

Як стверджують в агентстві, це перше знайдене свідчення існування чорної діри, прихованої газами в найраніші періоди історії космосу. Як правило, надмасивні чорні діри володіють масою, яка в мільярди разів більше, ніж у Сонця. Крім того, ці об’єкти постійно зростають, витягаючи матеріал і утворюючи навколо себе диск зі всмоктуючої матерії.

Новий об’єкт влаштований трохи інакше. Щільне газова хмара подає матеріал до диска, що оточує чорну діру в початковий період її формування. Її активне і швидке зростання супроводжується сильним випромінюванням в обмеженій області навколо чорної діри. Це яскраве, але досить маленьке джерело, в науці заведено називати квазаром.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button