Технології

Магнітне поле, яке сильніше від земного “змушують” працювати на термоядерний синтез

Дослідники з Університету Делавер працюють над удосконаленням технології термоядерного синтезу. Їх роботу опублікували в журналі Physical Review Letters.

Фізики застосували потужні магнітні поля до імплантації, керованої лазером. Це дозволить управляти термоядерними реакціями способами, які до цього не вивчалися в експериментах.

Аріджит Боуз, співробітник університету Делавера і старший автор дослідження, надихнувся роботою в лабораторії лазерної енергетики в Рочестері. Там лазери використовують для вибуху сферичних капсул і створення плазми в процесі термоядерного синтезу з інерційним утриманням.

 Надано: Джеффрі С. Чейз

В ході нового експерименту фізики використовували лазерну установку OMEGA. Вона “стріляла” потужним променем по сфері із замороженого дейтерію і тритію, нагріваючи її до температури, близької до ядра Сонця. Також вчені застосували потужне магнітне поле – в цьому випадку силою до 50 Тесла — яке використовують для управління зарядженими частинками. Раніше його не застосовували.

Для порівняння, типовий апарат магнітно-резонансної томографії (МРТ) використовує магніти силою близько 3 Тл. Магнітне поле, яке захищає Землю від сонячного вітру, на багато порядків менше 50 Тл, підкреслюють вчені.

Магнітні поля захоплюють заряджені частинки і змушують їх рухатися навколо силових ліній. Це допомагає їм стикатися і прискорює інерціальний керований термоядерний синтез. Однак автори проекту наголошують – готове рішення ще доведеться доопрацювати. Поки це тільки експеримент.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button