Земля

Американські вчені попередили про ризик багаторічної «суперпосухи»

Через глобальне потепління південний захід США переживе до кінця століття десятирічну посуху з вірогідністю 50 відсотків, а ймовірність «суперзасухи», яка може тривати до 35 років, оцінюється в 20-50 відсотків. До таких висновків прийшли американські кліматологи, автори статті в журналі Journal of Climate. Коротко з вмістом дослідження можна ознайомитися в прес-релізі Корнелльського університету.

foto_cikavosti_31.08.2014-02_resized

Пилові бурі, що спустошили захід США під час Великої депресії катастрофічні тривали п’ять-шість років, але нова «суперпосуха» може зайняти цілі десятиліття, попереджають вчені. Результатом такого природного явища стане міграція населення в масштабах, небачених для США, вважає провідний автор статті Тобі Олт (Toby Ault). Владі західних і південно-західних штатів (Арізона, Вайомінг, Каліфорнії, Колорадо, Нью-Мексико) необхідно розробити заходи щодо пом’якшення негативних наслідків посухи, насамперед, в галузі водних ресурсів.

Читайте також: Битва за воду: планету чекає брак найважливішого ресурсу

У інших регіонів США є привід для оптимізму: ризик посухи в штатах північно-заходу (Вашингтон, Монтана, Айдахо), в XXI столітті, навпаки, буде знижуватися.

Тривалі посухи не раз траплялися у світовій історії: Олт пише про час без дощів 1995-2009 років в Австралії і про засухи, що призвели до голоду в африканських країнах у 1970-ті – 1980-ті роки. В басейні річки Колорадо, судячи за даними дендрохронології, «суперпосуха» сталася в XII столітті.

Однак глобальне зростання температур і викиди парникових газів в атмосферу, швидше за все, зроблять посухи більш частими і суворими, ніж у минулому, вважають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button