Земля

В Амазонії раз на два дні знаходять новий вид

Бразильська Амазонія настільки сповнена життя, що в середньому дослідники знаходять там новий вид рослини або тварини через день.


Таким стало укладення дворічного огляду нововинайдених видів, який провів Всесвітній фонд дикої природи і група екологів в Мамірауа в Бразилії. Організації розглядали нові види хребетних і рослин, про які повідомлялося з Амазонії в 2014 і 2015 рр.. Вони використовували тільки рецензовані журнали, що означає, що заяви про відкриття будь-яких нових видів були підтримані іншими дослідниками.

В цілому, команда знайшла достовірні повідомлення про 381 новоописані види, включаючи 216 рослин, 93 риби, 32 земноводних, 20 ссавців, 19 рептилій і одного птаха.

Відкриття такої великої кількості видів в Амазонії саме по собі зовсім не дивно. Регіон величезний, його площа дорівнює 10 млн кв. км і там вже проживають 10 % відомих у світі рослин і тварин. Що здивувало експертів — це кількість великих ссавців і рептилій, які примудрилися залишитися непоміченими так довго, говорить біолог Пабло Нассар.

Найдивовижніші знахідки — мавпа вогнехвоста зог-зог, яку виявили в 2015 році, і річковий дельфін, якого відкрили в 2014 році.

Доповідь відзначає, проте, що прискорені темпи руйнування місць проживання в регіоні можуть підштовхнути багато з цих видів до зникнення ще до того, як у вчених з’явиться шанс вивчити їх. Міжнародний союз збереження природи вже назвав деякі недавно відкриті види рослин і тварин зникаючими або ті, що перебувають під загрозою зникнення. Види, виявлені в південній та східній частинах Амазонії, знаходяться під найвищою загрозою, каже Нассар, так як там розвиток інфраструктури йде найбільш швидкими темпами.

24 серпня уряд Бразилії схвалив суперечливий план, який дозволив в охоронюваному регіоні розміром зі Швейцарію видобуток золота і мінералів.

Група вчених в Мамірауа планує продовжити шукати нові рослини і тварин, особливо вздовж річок регіону. Деякі частини крайньої півночі і заходу Амазонії ніколи не були досліджені, і Нассар підозрює, що там вони знайдуть ще багато нових видів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button