Всесвіт

У нашій Сонячній системі може бути ще декілька планет

Учені з Великобританії та Іспанії вважають, що на межі Сонячної системи існують, як мінімум, ще дві планети розміром із Землю. Дослідження опубліковане в журналі «Щомісячні записки Королівського астрономічного співтовариства» (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society Letters), а розповідає про нього сайт United Press International.

19-01-15-foto-600x409-1

Цей висновок вчені зробили, спостерігаючи за маленькими крижаними об’єктами, які обертаються навколо Сонця за Нептуном і Плутоном. Орбіти обертання цих об’єктів відповідає орбітам обертання планет.

«Точне число цих об’єктів невідомо, враховуючи, що дані, які у нас є, вкрай обмежені. Але наші розрахунки показують, що існує, принаймні, дві планети, і, ймовірно, навіть більше в межах нашої Сонячної системи », – сказав астрофізик університету Комплутенсе (Іспанія) Карлос де ла Фуенте Маркос (Carlos de la Fuente Marcos).

Читайте також: Найбільш моторошні планети, які ви не захочете відвідати

Дослідники також вивчили орбіту карликової планети 2012 VP113, яка на сьогоднішній день є найвіддаленішим з відомих об’єктів в Сонячній системі. Планета знаходиться приблизно в два рази далі від Сонця, ніж Плутон. Вчені вважають, що на її орбіту можуть діяти сили тяжіння «темної і крижаної супер-Землі», яка може перевищувати розміри Землі в 10 раз. 2012 VP113 була відкрита 5 листопада 2012 і є потенційним кандидатом в карликові планети. Передбачається, що 2012 VP113 може бути частиною хмари Оорта.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button