Технології

Наскільки ефективні сучасні сонячні батареї?

Вартість електроенергії с кожним роком зростає. Не дивно, що усе більше людей цікавиться альтернативними джерелами енергії. На щастя їх існує безліч, проте далеко не всі адаптовані до домашнього господарства або ж офісу. Більшість до сих пір у стадії розробки. Приємним виключенням з цього правила є сонячні системи. Вони достатньо модернізовані, щоби використовуватися скрізь.

30-05-16-foto-600x263-1

Головним елементом сонячної системи є батарея. Це унікальна конструкція, яка здатна ефективно ловити сонячні промені, та переробляти їх у енергію. В основі конструкції лежить абсорбер. Він являє собою металеву пластину. До неї примикають кабелі, по яким енергія потрапляє до батареї.

На металеву батарею наноситься спеціальне покриття. Саме воно забезпечує високий рівень поглинання світових променів. Звісно, що з фронтальної сторони воно повністю прозоре. Задня сторона має спеціальний утеплювач. Він допомагає з більшою ефективністю продукувати енергію сонця.

Особливу роль у сонячних системах грає трубопровід. У ньому постійно циркулює теплоносій. Точніше подібне доповнення є тільки у колекторів. Ці пристрої покликані замінити традиційні системи опалення, і варто зізнатися, що з сучасними цінами на теплопостачання така альтернатива більш ніж потрібна.

Чому сонячні батареї з кожним роком стають більш доступними?

Багато часу було витрачено на пошук шляхів підвищення ефективності роботи систем на основі альтернативної енергії. Результатом роботи мільйонів вчених в усьому світі стали ефективні сонячні батареї. Важливу роль у цьому процесі зіграло створення селективного покриття, яке дозволило на зовсім іншому рівні використовувати енергію сонця.

Багато людей вважає, що сонячні батареї можливо використовувати лише влітку. Але це не так. Справа у тім, що взимку до землі надходить набагато менше сонячних променів. Проте сучасні технології дозволяють нівелювати цей недолік. В якості прикладу можна розглянути ріст герметичності конструкції сонячних батарей.

Завдяки забезпеченню більшої герметичності конструкторам та інженерам вдалося підвищити ефективність роботи абсорбера. Це стало можливим завдяки термоізоляції кожної батареї. Результатом конструкторської інновації став інертний газ усередині.

Вакуум дозволяє нівелювати теплові втрати й виводить сучасні сонячні системи на якісно новий рівень. Як результат їх встановлюють не тільки на приватних будинках за містом, а й на офісних будівлях, фабриках та комп’ютерних центрах. Справа у тім, що сонячні батареї виступають чудовою системою підтримки на випадок якихось форс-мажорних обставин. До того ж у конструкцію можна включати додаткові прилади, роблячи її більш потужною: найчастіше користувачі підключають зовнішній генератор.

Цікаво порівнювати сонячні батареї з різних поколінь. Таким чином, системи минулого не мали внутрішнього вакууму і це сильно знижувало їх ККД. Створення безповітряного простору усередині дозволило зменшити втрати тепла й підвищити ефективність використання батарей.

Проте головною перевагою сучасних сонячних систем є зниження вартості. Останні 20 років не пройшли для вченого світу просто так. Завдяки використанню нових систем, а також альтернативних матеріалів вартість кожного нового виробу стає все меншою. Як результат, тепер кожна людина може дозволити собі мати власну енергетичну станцію прямо на даху. Мало того, якщо використовувати техніку з розумом і максимально скоротити втрати тепла, то взагалі можна отримати повну енергетичну та теплову незалежність. Особливо радує, що тепер такі системи є і в Україні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть