Фото

Світ багатих пенсіонерів (фото)

Ці фотографії виглядають як типове передмістя, де живуть багатії. Але видимість може бути оманлива. Розташована у Флориді «The Villages» — це найбільша у світі спільнота… пенсіонерів. Звичайно ж, багатих пенсіонерів. Розкішні будинки, поля для гольфу, безтурботність і спокій — так може виглядати життя на пенсії. В гості до багатих американських пенсіонерів заглянув репортер агентства Рейтер — Карло Алегрі.

Цей «райський куточок» знаходиться в самому центрі Флориди. Насправді The Villages — це ціле місто, яке є найбільшим в світі співтовариством… пенсіонерів.

Ідея створення розкішного місця для пенсіонерів, які хотіли б виїхати з галасливих міст, з’явилася в 1983 році. У 1992 році це співтовариство пенсіонерів отримало свою теперішню назву — The Villages. Містечко управляється адміністрацією, яка нзивається Community Development Districts, яку очолюють зараз діти засновників перших поселень.

Чисельність The Villages росте дуже швидко. Так, у 2010 році там жило 51 442 людини, тоді як в даний час вже в два рази більше — 114 350 осіб. А в 2000 році населення містечка пенсіонерів становила лише 8,3 тисяч осіб.

«Село» є лише одним з багатьох схожих одне на одного «поселень пенсіонерів» в США — найчастіше вони розташовані в теплих південних штатах, таких, як Арізона, Каліфорнія, Флорида і Техас.

Поселення пенсіонерів розрізняються лише передбаченим у договорі рівнем медичної допомоги. Є такі селища, в яких кожному жителю гарантована повна медична підтримка 24 години на добу. Але це коштує не дешево. В The Villages середній річний дохід, що припадає на одне домашнє господарство, становить 42 542 долара, що всього лише на 1 тисячу менше, ніж медіана доходів (тобто дані для 50 відсотків населення) для мешканців США (згідно з даними Інституту Геллапа).

57 відсотків жителів «Села» старше 65 років, 40,4 відсотка — у віці від 45 до 64 років. Особи, які не досягли 19 років, не можуть там жити (хоча, звичайно, можуть відвідувати своїх батьків, бабусь і дідусів).

Що за люди вирішили провести залишок свого життя в The Villages? 98,4 відсотка з них — це білі. Це так зване покоління бебі-бумерсів, людей, які народилися в 1946-1964 роках, що справило величезний вплив практично на всі аспекти американського життя — культуру, музику, споживання і політичну діяльність.

Американські поселення пенсіонерів з їх великими будинками і садами займають багато місця в передмістях великих міст, де колись були красиві куточки природи.

Тепер красиві ландшафти перетворилися в заасфальтовані доріжки, поля для гольфу, клуби за інтересами, театри і т. п.

Саме гольф визначає спосіб життя «Села». Жителі часто пересуваються по місцевості в машинах для гольфу, іноді вельми екстравагантних.

The Villages поглинуло більше 8000 гектарів орних земель. І тепер співтовариство пенсіонерів стало більше за розмірами і чисельністю населення, ніж існуючі тут не одне десятиліття невеликі міста.

Син засновника The Villages, Гері Х. Морс, який помер в 2014 році, передаючи компанію наступному поколінню, запрошував усіх майбутніх пенсіонерів оселитися в його «раю» — в цьому безтурботному місці, де можна розслабитися на останньому етапі свого життя.

Питання тільки в тому, — пише Карло Алегрі — що буде з цим місцем, коли ці люди помруть? Адже нове покоління майбутніх пенсіонерів вже показало, що більше, ніж гольф, їх цікавить життя в галасливих жвавих містах.

Натхнення: fototelegraf.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button